CiddiGazete- Bingöl M Tipi Kapalı Cezaevi'nden firar eden ve birkaç gün sonra yakalandıktan sonra Diyarbakır D Tipi Yüksek güvenlikli Kapalı Cezaevi'ne sevk edilen ve buradan da firar eden ağırlaştırılmış müebbet hapis hükümlüsü terörist Zaza Agit kod adlı Osman Kılıç, Pençe Kilit harekâtı bölgesinde öldürüldü. Azılı terörist, 8 yıldan beri her yerde aranıyordu.

Hesabı Ahirete kaldı Hesabı Ahirete kaldı

Zaza 1MBingöl M Tipi Kapalı Cezaevinden 25 Eylül 2013 günü tünel kazarak firar eden terörist Osman Kılıç, birkaç gün sonra merkez Ortaçanak bölgesinde birlikte firar ettiği 18 teröristle birlikte yakalandı.

Firar eden teröristler farklı illerdeki cezaevlerine gönderildi. Osman Kılıç ise Diyarbakır D Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na sevk edildi.

Terörist Kılıç, 6 Mart 2016 günü bu kez nevresim örtülerini birbirine bağlayarak havanın da sisli olması nedeniyle kuledeki askerlerin görüş mesafesinin düşüklüğünden istifade ederek 6 teröristle birlikte ikinci kez firar etti.

Sırra kadem basan terörist her yerde aranırken, istihbarat birimleri tümünün terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna katıldıklarını belirledi.

Sekiz yıldan beri her yerde aranan terörist Osman Kılıç, Pençe Kilit harekâtının sürdürüldüğü Avaşin-Basyan bölgesinde faaliyet gösterirken yeri tespit edildi ve öldürüldü.

İSTANBUL'DA C-4’LÜ EYLEM HAZIRLIĞINDAYKEN YAKALANDI

2003 yılında terör örgütü PKK'ya katılan terörist Osman Kılıç, Bingöl-Erzurum kırsalında çok sayıda kanlı eylemde yer aldı.

İstanbul'da C-4 tipi patlayıcı ile kamu binalarına eylem hazırlığındayken birlikte cezaevinden firar ettiği Devrim Kavak adlı teröristle yakalanan Kılıç, Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanıp 6 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 137 yıl hapisle cezalandırıldı. Bu cezası Yargıtay tarafından onanarak kesinleşti.

Birlikte firar ettiği terörist Devrim Kavak da iki yıl önce Irak'ın kuzeyinde düzenlenen operasyonda öldürülmüştü. Firar eden 4 hükümlü teröristin ise halen dağ kadrosunda oldukları öğrenildi.

6 VATANDAŞI İNFAZ ETMİŞTİ

Almanya'da uyuşturucu ticareti yaparken terör örgütüne katılan ve uyuşturucu bağımlısı olan Osman Kılıç, yakalandıktan sonra polise verdiği ifadesinde, "Sahte pasaportla Çanakkale'den İtalya'ya, buradan İsviçre'ye geçtim. İsviçre polisi sahte pasaportla girdiğimi anlayınca beni geri gönderdi. Bu kez Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan Bosna-Hersek'e gittim. Karayoluyla Almanya'ya geçtim. Alman polisi beni gözaltına aldı ve cezaevinde kaldım. Tahliye olunca havayoluyla Ermenistan'a geçtim.

Nahçıvan'dan İran'a buradan da Kandil Dağı'na giderek örgüte katıldım. Askeri eğitimin ardından Bingöl kırsalına geldim.

Bingöl Ortaçanak Köyü'nde Osman Koca adlı köylüyü devletle işbirliği yaptığı için evinden kaçırıp infaz ettikten sonra elektrik direğine astık.

Bu kişi bize 2004 yerel seçimlerinde kapatılan DEHAP'ın sandık görevlisi olduğunu, ancak "devlet ajanı" olduğunu itiraf etmişti.

Cezaevlerinde 6 yıl gardiyanlık yapan Muhittin Karaca'yı da infaz ettik. Kartal Yaylası'nda orman kesimi yapan Hamza Çakar, Cevdet Çakar ile Sıdık Çağatay, Ramazan Çağatay adlı işçileri de bizden izinsiz ağaç kestikleri için öldürdük" dedi.