CiddiGazete- Sadece AKP'li belediyelerin değil, MHP'li belediyelerin de büyük paralar aktardığı havuz medyasına Kastamonu'dan kötü haber geldi.

MHP'den CHP’ye geçen Kastamonu Belediyesi'nin bütçesinden iktidara yakın medya kurumlarına yıllık 426.230 TL abonelik ücreti ödendiği ortaya çıktı.

ABONELİKLER İPTAL EDİLDİ

Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Yeni Şafak, İhlas Medya'ya bağlı Türkiye Gazetesi ve Sabah'ın aboneliklerinin iptal edildiğini duyurdu.

Baltacı, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

- Belediye bütçemizden yıllık 426.230 TL abonelik ücreti ödenen gazetelerden Yeni Şafak, Türkiye ve Sabah abonelikleri iptal edilmiştir.

- Yerel basın abonelikleri de yeniden gözden geçirilmek üzere değerlendirmeye alınmıştır.

"GEREKSİZ HARCAMALARA SON VERECEĞİZ"

Muharrem İnce dükkanı kapattı Muharrem İnce dükkanı kapattı

Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, görevi devralmasının ardından "Belediye kasasında maaşları bile ödeyecek para kalmamış" diyerek şu ifadeleri kullanmıştı:

- Personelimize bayram öncesi ikramiyeli brüt maaş olarak 84 milyon 941 bin 697 lira ödeme gerçekleştirmemiz gerekirken kasada sadece 52 milyon 977 bin liramız olduğu için personellerimizin maaşlarının tamamını, ikramiyelerinin ise bir kısmını ödedik.

- Bayram sonrası personellerimizin ikramiyelerinden kalan kısmını hemen ödeyeceğiz.

- Gereksiz tüm harcamalara son verecek, tüm kaynaklarımızı verimli kullanacak, mali disiplini sağlayacağız.