CiddiGazete- İyi Parti'den istifa eden Adnan Beker, istifasına ilişkin iddialara cevap verdi.

Beker, "Akşener'in fuhuş oteli sahibi emniyet müdürü iddiasını ortaya atma zamanlaması ile Beker'in istifası arasında bağlantı var" iddialarına ilişkin adı geçen Emniyet Müdürü K.Ö.'yü tanımadığını, aralarında da bir alışveriş olmadığını söyledi.

Adnan Beker'in, Akşener'in fuhuş iddialarının merkezindeki otel sahibi polis müdürü ile ilişkisi olduğu iddia edilmişti. Kulislerde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bu fuhuş oteli iddialarını Beker'in istifanın ardından dile getirmesi, Beker'e karşı verilmiş bir cevap olarak ifade edilmişti. Beker sadece Akşener'in açıklamalarıyla değil, oğlu ve yeğeninin iki kadını darp iddiası ile de gündeme gelmişti.

OĞLU İYİ PARTİ'NİN GENÇLİK KOLLARI GENEL BAŞKANLIĞINI YAPTI

Beker, Gazete Pencere'ye yaptığı açıklamada olayın bir buçuk yıl önce meydana geldiğini, İyi Parti Gençlik Kolları eski Genel Başkanı olan oğlunun olayla bir ilgisinin bulunmadığını iddia etti.

Yeğeni ile fotoğrafları yayınlanan kadınların kavga ettiklerini ancak kavganın karakola yansımadığını, olay meydana geldiğinde kendisinin de milletvekili olmadığını anlattı.

Söz konusu iddiaların yer aldığı haberde darp edilmiş halde karakola giden iki kadının saldırganlardan şikayetçi oldukları ancak şikayetin işleme konulmadığı, ifadeyi alan polisin de tayinin çıktığı öne sürülmüştü.

"Basit bir kavga gibi görünmüyor" sorusuna ise Beker, olayda tecavüz iddiasının bulunmadığını söyleyerek cevap verdi. Beker fotoğrafların resmi bir dosyada bulunmadığını, gençlerin birbirlerine attıkları mesajlardan alındığını iddia etti.

Hakkında son dönemde artan iddiaları İyi Parti'den istifasına ve AK Parti'ye ya da MHP'ye geçecek olmasına bağlayan Adnan Beker, haberde yer alan genç kadınların da tecavüz iddiasını yalanladıklarını, savcılığa da suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

ADNAN BEKER İÇİN NE SÖYLENDİ?

Beker Şirketler Grubu'nun sahibi olan Adnan Beker, petrol, inşaat ve enerji sektöründe faaliyet yürüten bir firmaya sahip.

Vekil seçilmeden önce Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde İyi Parti Grup Başkanvekili olan Adnan Beker hakkında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da vahim iddialarda bulunmuştu.

Ümit Özdağ seçim sonuçlarından sonra kendisini eleştiren Adnan Beker'e ilişkin "Organize suç örgütü üyesi olmaktan yargılanmış, kömür mafyası diye adı Ankara'da çıkmış bir kişi. Oğlu seçilemedi, şimdi kendisi milletvekili oldu. Parasıyla milletvekilliği satın alan bir kişidir. Beni çok konuşturmasın" dedi.

AKP VE İYİ PARTİLİ İKİ VEKİL AYNI ARAÇTA

Adnan Beker'in eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile arasının iyi olduğu da iddialar arasında. Beker'in TBMM'deki yemin törenine AKP Ankara Milletvekili Osman Gökçek ile aynı araçla geldiği görüldü.

Özdağ da bu duruma ilişkin Adnan Beker'in İyi Parti içindeki AKP'li olduğunu ifade ederek "Melih Gökçek'ten en fazla ihale alan dört kişiden biridir. Görevden alındığında Gökçek'i kapıda karşılayan dört kişiden biridir" şeklinde konuştu.

Akşener'e ilginç ziyaret Akşener'e ilginç ziyaret

İYİ PARTİLİ ŞENOL SUNAT'I DARP EDİP ANKARA DIŞINA ÇIKARDI

Adnan Beker'in seçim öncesinde İyi Parti'nin Ankara'da temayül yoklamasını beraberindeki 30-40 kişiyle birlikte bastığı haberlere yansıdı. Beker'in o dönem Genel Başkan Yardımcısı olan Şenol Sunat'a saldırıldığı konuşuldu. Meral Akşener üzerinde etkili bir isim olan Adnan Beker, Şenol Sunat'ın Ankara'dan değil başka bir şehirden vekil gösterilmesini istedi. Akşener, Şenol Sunat'ı Manisa'dan milletvekili adayı yaptı.

Adnan Beker, İyi Parti Genel Merkezi'nin yanısıra, meclis başkan vekili olduğu Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde de çok etkin bir dönem geçirdi.

Editör: İbrahim KANBUR