Bilge Yılmaz'ın yeni partisi belli oldu Bilge Yılmaz'ın yeni partisi belli oldu

CiddiGazete- AKP Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında emekli maaşlarıyla ilgili soruları da cevapladı.

Akbaşoğlu, AKP'nin açlık sınırının altında maaşa mahkum ettiği emeklilere verilecek zam için Temmuz ayını işaret etti.

EMEKLİ MAAŞI AÇIKLAMASI

Gazetecilerin, "Emekli maaşlarına yönelik 31 Mart'a kadar yeni bir iyileştirme, düzenleme yapılabilir mi?" sorusu üzerine, yerel seçimler nedeniyle 31 Mart'a kadar TBMM'nin olağanüstü toplanmasının gündemlerinde olmadığını söyledi.

Meclisin muhtemelen Nisan ayının ortalarında çalışmalarına başlayacağını anlatan AKP'li Akbaşoğlu, "O tarihten itibaren bu hususları müzakere edeceğiz ve Haziran sonu, temmuz başı itibariyle de emeklilerimiz başta olmak üzere bütün çalışanlarımızla ilgili daha iyileştirici, alım gücünü arttırıcı değerlendirmelerimizi hep beraber kamuoyuyla paylaşacağız ve buna dair düzenlemelerimizi de inşallah gerçekleştireceğiz" dedi.

TEMMUZDA YASAL ZAM VAR

Emekli maaşlarına her altı ayda bir artış yapılması kanuni zorunluluk. Emeklilerin maaşlarına ocak ve temmuz aylarında TÜİK'in tartışmalı enflasyon rakamları baz alınarak zaten artış yapılıyor. AKP, senede iki kez yapılan kanuni maaş artışını lütuf gibi sunuyor.