CiddiGazete- AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, 31 Mart 2024 yerel seçimlerine yönelik partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen temayül yoklamasına başkanlık etti.

Burada gazetecilere yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

İBB İÇİN 6, 39 İLÇE İÇİN 255 ADAY

“Bugün İstanbul'umuzda yaklaşık 9 bin teşkilat üyemiz burada oylarını kullandı ve 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçiminde yarışa girecek olan 39 ilçe ve bir büyükşehir belediye başkan adayımızın tespitinde bizlere yol gösterecekler.

İstanbul'umuzun 39 ilçesinde 255 ilçe belediye başkan aday adayımız ve büyükşehrimiz için de 6 aday adayımız müracaatlarını gerçekleştirdiler.

Ümit Özdağ, 'Anadolu Kalesi'ni anlattı Ümit Özdağ, 'Anadolu Kalesi'ni anlattı

Genel Merkez olarak illerimiz, ilçelerimiz ve bütün yönetim kademelerimizde 31 Mart seçimlerinde en güzel, en parlak başarıyı elde etmek için çok titiz ve hassas bir çalışmayı yürütüyoruz.”

GAZZE İÇİN AFAD'A BAĞIŞ

“Geçen mayıs ayında yapılan parlamento seçimlerinde aday adaylığına başvuranlar depremin yaralarının sarılması için AFAD'a bağış yapmışlardı. Yerel seçimlere müracaat sürecinde de partimize aidat yerine Filistinli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere, onların ihtiyaçlarını gidermek üzere ve onlarla dayanışma duygumuzu ifade etmek üzere aday adaylarımızdan AFAD'a bağış aldık ve halen devam etmekte olan belediye meclis üyesi aday adaylarımızdan da bu bağışı almaya devam edeceğiz.”

SONUÇLAR GENEL MERKEZE

“Temayül yoklaması adayların tespitindeki parametrelerden biri. Anketler yapılıp mevcut belediye başkanlarının performansları da değerlendiriliyor. O şehrin, ilçenin ileri gelenleriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmeler yapılıyor. Onların da eğilimi oluyor. Bunların hepsi birleştirilerek bir sonuca ulaşılıyor. Bunların hiçbiri başlı başına belirleyici olmadığı için bu sonuçlar Genel Merkezimizin çalışma ekibinde oluyor. Kamuoyuyla paylaşılmıyor.”

Editör: Hanife Akgün Yalta