CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM'deki grup toplantısında yaptığı konuşmada sözlerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığının 40. yılını kutlayarak başladı.

tbmm grup

Osman Gürün'den flaş karar Osman Gürün'den flaş karar

İSTANBUL'DAKİ 3 İLÇE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI

Meral Akşener, İstanbul'daki 3 ilçe başkan adayını da açıkladı. Akşener, İyi Parti'nin Arnavutköy'de İsmail Yaşar'ı, Maltepe'de Ramazan Uğral, Güngören'de ise Pelin Sellitepe Turan'ı aday göstereceğini duyurdu.

DİYANET'E ATATÜRK TEPKİSİ

Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümünde kendisini yeniden anan Meral Akşener, Diyanet İşleri Başkanlığı'na da "Kendisine bir hayır duasını çok gören şuursuzlar da vardı. Varlığını Atatürk'e borçlu Diyanet İşleri, bir Fatiha'yı bile çok gördü. Yazıklar olsun" sözleriyle serzenişte bulundu.

YARGITAY'A TEPKİ

Yargıtay ile AYM arasındaki sorunu "devlet krizi" olarak niteleyen Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "AYM kararını tanımıyorum, saygı da duymuyorum" sözlerini hatırlattı.

"ANAYASAL DEVLET KRİZİ"

İktidarın fiili durum oluşturup bunu kılıfına uydurarak yasalaştırmaya çalıştığını belirten Meral Akşener, "Hiç kimse kaynağını anayasadan almayan bir devlet yetkisi kullanamaz. Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin oluşturduğu hukuk dışı fiili durum, anayasal devlet krizine neden olmuştur" dedi.

AYM'nin kararlarının kesin ve bağlayıcı olduğunu hatırlatan Akşener, sansür yasasının da AYM tarafından iptal edilmediğini ve bu kararı da eleştirdiklerini söyledi.

"HÜKÜMETİN SICAK PARA BEKLENTİSİ KARŞILIK BULMUYOR"

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hükümetin sıcak para arayışına rağmen kimse kendisine güvenmediği için bu beklentinin karşılık bulmadığını ifade etti.

81 İLDE ADAY MESAJI

Yerel seçimlerde 81 ilde aday çıkarma kararlarını tekrarlayan Meral Akşener, "Kazandığımız tüm şehirleri katılımcı demokrasi anlayışıyla yöneteceğiz, çok paydaşlı bir yaklaşımı hayata geçireceğiz. Belediye meclislerinde kadınların daha fazla temsil edilmesini sağlayacağız" diye konuştu.