CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni yasama yılının ilk grup toplantısında konuştu. İttifak siyasetini reddettiklerini belirten Akşener "Önümüzdeki yerel seçimlerde, 81 ilde, kendi adaylarımızla, hür ve müstakil siyasetimizle, tek başımıza aziz milletimizin huzuruna çıkacağız" dedi.

akşener eki444

GRUP SIRASINA SARI KIRMIZI ÇİÇEK

Meral Akşener'in kürsüdeki konuşmasından önce oturduğu grup sırasında Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki Manchester United galibiyeti nedeniyle sarı kırmızılı çiçek yer aldı.

Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

- Başkentin göbeğinde bir evlada bir kardeşe Sinan Ateş'e kıyılmasının üzerinden 278 gün geçti. Onlar ilk günden beri onu unutturmaya çalıştı. Ama annesi babası kardeşleri unutmadı. Bizler Sinan Ateş'i unutmadık.

- Herkes çok iyi bilsin ki kimsenin unutmasına ve unutturmasına asla izin vermeyeceğiz. Arsızlar güçlü diye haklı olmayacak. Katiller güçlü diye serbest kalmayacak. And olsun ki çevrilmek istenen dümenleri kabullenmeyeceğiz.

- Katillerin elini kolu sallayarak gezmesine izin vermeyeceğiz. Sinan Ateşin katilleri yakalanana kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.

GEZİ DAVASI

- 27 Mayıs 2013 tarihi AKP için bir travmadır. Bir milletin ağaçlarına sahip çıkmak için gezi parkında birleştiğini görmek onlar için travmadır. Türk gençlerinin milli şuuru ayağa kaldırdığı Gezi ruhunu karşılarında görmek onlar için travmadır. Gezi AKP için öyle bir travma ki hala intikam almaya çalışıyor.

- Yargı sopasını dilediğince savurarak millete gözdağı vermeye çalışıyorlar. Sakın ola bir daha birleşmeyin demeye çalışıyorlar. O yüzden geçtiğimiz hafta Gezi davası AK Partinin stres bozukluğunun bir neticesidir. Ne yazık ki, bir kez daha vesayet, milletin üzerine çökmüştür.

TUTUKLU GAZETECİLER

- Biliyorsunuz gazeteci gençlerimiz tam 12 gündür tutuklu. Neden? Sığınmacılarla ilgili, haber yaptıkları için.

- Şu rezalete bakar mısınız? Sığınmacıların, ülkemizi içine soktuğu, toplumsal ve güvenlik krizinin, boyutları ortadayken; sorunu çözmek yerine, sorunu dile getirenlerden, "işine gelenleri tutuklamak" tam da, AK Parti'nin zihniyetine yakışır bir tutum.

- Ancak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, böyle bir ciddiyetsizliği, daha fazla kaldıramaz. böyle bir rezilliği, daha fazla taşıyamaz. böyle bir basiretsizliğe, daha fazla maruz kalamaz.

- Muhteremler; kendi beceriksizliğinizin üzerini örtmek için, yargıyı aparat haline getiremezsiniz! Kendi çıkarlarınızı, bir millî ideolojiymiş gibi Türkiye'ye dayatamazsınız!

- Kendi ellerinizle sebep olduğunuz krizin bedelini, hiçbir Türk evladına ödetemezsiniz. Türk milletinin hiçbir ferdine, öz yurdunda garip, öz vatanında parya gibi davranamazsınız.

- Bu konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde yeni bir şey daha öğrendik. Gençlerimiz, aileleri üzülmesin diye saklamışlar ama; tutuklandıkları ilk gün, "rutin uygulama" denilerek, saçları kazınmış...

- Olay duyulunca, apar topar soruşturma açıldı ama; kepazelik ortada duruyor... Rutin uygulamaymış...

- Bu kime yapılır? Teröriste yapılır. Yuh olsun, yazıklar olsun. Hiçbir suçu olmadığı hâlde, evlatlarımız, terörist muamelesi görüyor.

DİYANETİN İMAMI

- Sığınmacıların oluşturduğu tehditlere, tepki gösterenler; ırkçı olacak, tutuklanacak ama haysiyetsizin biri çıkacak, rahat rahat Hatay'da, depremde şehit olan vatandaşlarımızın cesetlerinin koktuğunu ama bir Suriyelinin naaşının mis gibi koktuğunu söyleyecek öyle mi?

Bahçeli bugün Saray'a çıkacak Bahçeli bugün Saray'a çıkacak

- Türk olmaktan gurur duyanlar, saldırılara hedef olacak ama Türk milletine, alenen hakaret eden bir ahlaksıza, hakkında, "dostlar alışverişte görsün" misali, başlatılan bir inceleme dışında hiçbir şey olmayacak, öyle mi? Allah aşkına, hiç mi utanmıyorsunuz?

İTTİFAK KONUSU

- Zengin, güçlü bir ülke nasıl inşa edilirmiş göstermeye geliyoruz. En iyi bildiğimiz şeyi yapmaya devam edeceğiz.

- Sokak sokak kapı kapı gezip milletimizin ayağına gideceğiz. Kayıkçı kavgalarını suni gündemleri değil, milletin gerçek gündemini konuşacağız.

- 7 yıl evveli hatırlayın nasıl bir sessizlik vardı, bugün de milletin sesini yine tek başımıza duyuracağız. Nasıl baskıları tek başımıza göğüslediysek tek başımıza olacağız.

- Önümüzdeki seçimlerde 81 ilde kendi adaylarımızla aziz milletimizin huzuruna çıkacağız.