CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Şanlıurfa'da seçim koordinasyon merkezi açılışında konuştu. Seçim akşamına yönelik "Ya şampanya patlatıp kutlayanlar ya da alnını şükür için secdeye koyup Rabbine hamdedenler olacak" diyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a yüklenen Akşener, "Allah kabul etsin inşallah, ben 7 yaşımdan beri 5 vakit namaz kılan hacı bir kadınım. Seçimi kazandığımızda şampanya ile kutlayacakmışız. Namaz kılan bir insan alkolün tadını bilmez. Bunu söyleyen ahmaklar da benim kim olduğumu bilirler. Bulunduğum yerde o kadehler kalkmaz be kardeşim" dedi.

"HARAMA EL UZATIYOR MUYUM, O ÖNEMLİ"

Akşener, "Ama bir şey var: Ben namazlı bir kadınım. Ben iyi bir insan mıyım o önemli. Kul hakkına el uzatıyor muyum, o önemli. Ben harama el uzatıyor muyum, o önemli. Senin 82 puan almış çocuğunu tayin etmek yerine, AK Parti'de ayısı dayısı olan 52 puanlık bir genci atıyorsam, işte onun iyi insan olmakla, kul hakkı ile bir alakası yoktur. Harama el uzatmış demektir. Ben biliyorum ki, Şanlıurfalılar, Hz. Âdem kıssasını bilirler. Aklına gelmesi gereken şudur: Harama el uzattığın andan itibaren utanma duygun, insanı duyguların kaybolur. Hicap duygun, edep duygun kaybolur" ifadelerini kullandı.

"BİR OY KEMAL'E, BİR OY MERAL'E"

"Sel oldu burada. Sayın Kılıçdaroğlu ile geldik. O günden beri, garibin gurebanın hiçbir imkanının iyileşmediğini gördük" diyen Akşener, şöyle dedi:

- Depremde zarar gören esnafının, hiçbir imkana sahip olmadığını, çok zor durumda olduğunu söyledi arkadaşımız. Hepsini inşallah, 15 gün sonra, helal oylarınızla...

- Sayın Kılıçdaroğlu'na bir oy ve İyi Parti'ye bir oy vererek; İyi Parti'yi birinci, Sayın Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yaparak, bütün bu meselenin çözülmesini sağlayacağız. Bir oy Kemal'e, bir oy Meral'e.

- Savaşa gitmiyoruz, seçime gidiyoruz. Seçim, seçmen için bayramdır. Herkesi tartın. O tartınızın neticesinde; vicdanınıza, aklınıza, kalbinize hangimiz uyuyorsak, ona oy vermeyin. Oylarınızı çantada keklik saydırmayın. Sizi istismar etmelerine müsaade etmeyin.