CiddiGazete- Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Küreci köyü Kırandere mevkiinde orman yangını çıktı.

GENİŞ ALANA YAYILDI

Bölgeye iki helikopter ve çok sayıda arazöz ve söndürme ekipleri sevk edildi. Yangının geniş bir alanda etkili olduğu öğrenildi.

Vatandaşların da ormanlık alandaki yangına müdahaleye yardım ettiği öğrenildi.

KÜRECİ KÖYÜNDE TAHLİYE ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede üç noktaya daha sıçrayan yangın nedeniyle gökyüzü kara dumanla kaplandı. Yangına iki tanker uçak, altı helikopter, 29 arazöz, sekiz su ikmal aracı, altı dozer, üç greyder, sekiz itfaiye aracıyla ile müdahale ediliyor.

Alevlerin tehdit ettiği Küreci köyünde ise tahliye çalışması başlatıldı. Dumanların merkez ve Tavşanlı ilçelerinden görüldüğü belirtildi.

Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde 3 tahliye Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde 3 tahliye

MANİSA'DA DA DUMANLAR YÜKSELDİ

Manisa'nın Akhisar ilçesi Seğirdim Çaltıçukuru mevkii Şehitler-Hasköy-Durasıl Mahalleleri arasında saat 17.30 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenden dolayı başlayan ot yangını rüzgarın da etkisiyle ormanlık alana sıçradı.

Ekiplerin kısa sürede müdahale etmesine rağmen rüzgarın etkisiyle yangın büyümeye başladı. Orman yangını sebebiyle 20 ev boşaltılırken, yaklaşık 40 kişi bölgeden tahliye edildi.

Yangına 10 helikopter, sekiz uçak, 40 arazöz, sekiz dozer, 15 su tankeri, bir jandarma komando timi, dört TOMA, dokuz asayiş timi, iki trafik timi ile müdahale ediliyor.

Yangında şu ana kadar ölü veya yaralı olmadığı öğrenilirken sekiz evin tamamen yanarak küle döndüğü öğrenildi. Ekiplerin yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor.