CiddiGazete- 31 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimlerin ardından partideki görevinden ayrılıp Genel Başkan Meral Akşener'e istifa çağrısı yapan İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, yeni bir açıklamada bulundu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "İyi Parti olarak bu hezimeti neden yaşadık?" diye soran Yılmaz'ın açıklaması şöyle:

Partideki kötü gidişin ana sorumlusu istifa edip partiye nefes aldırmadığı için İYİ Parti zayıflamaya devam ediyor.

Peki İYİ Parti olarak bu hezimeti neden yaşadık?

1- Bizzat parti liderliğinin ortaya attığı şaibeli para ilişkileri ile ilgili tatmin edici süreç işletilmedi, konu açıklığa kavuşturulmadı.

2- Milletvekili listelerinde açıklanamayan, şeffaf olmayan tercihler yapıldı. Liyakatli isimler dışarıda bırakıldı.

3- Partimize verilen desteğin kahir ekseriyetini AK Parti yönetiminden şikayetçi ve rahatsız olanlar oluşturmasına rağmen AK Parti iktidarından daha çok, daha sert ve daha nobran bir dille muhalefet eleştirildi.

Yapılan bütün bu yanlışlar toplumda büyük bir güvensizlik yarattı. Tüm bunları ve milletimizin beklentilerini dikkate alarak hareket etmek zorundayız.

Ballı geziye saçma savunma Ballı geziye saçma savunma

AKÇE İDDİALARI UNUTULDU

Kasım ayında İyi Parti genel merkezinde yaşanan "akçe" kavgası, tarafların birbirlerini mahkemeye vermekle tehdit etmelerinin ardından küllendi. Taraflar, para trafiği iddialarının dile getirilmesinin ardından susmayı tercih etti.