Ankapark'ta tuhaf mahkeme kararı

Son dakika haberine göre; bugün yapılan duruşmada Ankara 5. Sulh Hukuk Mahkemesi, işletmecinin açtığı davayı reddetti ancak Ankapark'ın anahtarlarını yine Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne vermedi

Ankapark'ta tuhaf mahkeme kararı

CiddiGazete- 801 milyon dolar verilerek yapılan ve kısa sürede kapanan Ankapark'ta her geçen gün hırsızlık olayları ve kamu zararı yaşanırken, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sözleşmeyi feshetme kararına karşı işletmeci tarafından açılan dava, mahkeme tarafından reddedildi.

5. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararıyla birlikte, işletmecinin sözleşmenin feshinin geçersiz olduğu ve sözleşmenin devam ettiği yönündeki iddialarının haksız olduğu ortaya çıktı.

Mahkeme, sözleşmenin feshi konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesini haklı görmesine rağmen, Ankapark'ın tahliyesi konusundaki tedbir kararını kaldırmadı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR'İN HUKUK MÜCADELESİ SÜRÜYOR

Her geçen gün kamu zararı milyonlarca lira artan, sürekli hırsızlık vakalarının yaşandığı ve çürümeye terk edilen parkın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devri konusundaki belirsizlik sürüyor. Bugün görülen mahkemede, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tedbirin kaldırılmasına yönelik talebi mahkemece uygun görülmedi. Ankapark'ın ABB'ye teslim edilmesini engelleyen tedbir kararının kaldırılmaması, alanın tamamen sahipsiz kalmasına ve zararın her geçen gün artmasına sebep olabilecek.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu sürecin telafi edilemez hasarlara yol açtığını, teslim gerçekleşmezse oluşacak kamu zararının her geçen gün milyonlarca lira artarak parkın değerinin bile önüne geçebileceğini belirtiyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 13:56
YORUM EKLE