Ankara'ya 'Moğol istilası' benzetmesi

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Melih Gökçek için, ‘’Moğol istilasından sonra Ankara’nın karşılaştığı en büyük felaket’’ ifadesini kullandı

Ankara'ya 'Moğol istilası' benzetmesi

CiddiGazete

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyon Milletvekili Gültekin Uysal, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için, “Moğol istilasından sonra Ankara'nın karşılaştığı en büyük felaket'' dedi.

Uysal, Genel Merkez binalarına imar planı değiştirilerek hukuksuz biçimde el konulduğunu, önce “kültürel sosyal alan'' sonra da, “sanayi depolama alanı'' ilan edildiğini açıkladı.

Genel Merkez binası Turgut Özal döneminde Anavatan Partisi tarafından yaptırılış, Doğru Yol Partisi ile Anavatan Partisi’nin birleşmesi sonucu da Demokrat Parti’ye geçmişti.

7 YILDIR SÜRÜYOR

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Meclis'te bütçenin tümü üzerinde konuşan Gültekin Uysal, “7 yıldır, siyasi nezaketsizlik, siyasi ahlaksızlık ve hukuksuzlukla karşı karşıyayız. Genel Merkez binamız, hukuksuz bir şekilde, uzunca yıllar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış, Moğol istilasından sonra Ankara'nın uğradığı en büyük yağma teşebbüsüne muhatap kalmış bir kişinin tasarrufuyla, bir gece ansızın partinin bulunduğu alanın imarı değiştirildi” dedi.

MANSUR YAVAŞ VETO ETTİ AMA...’

Mahkemeye başvurduklarını ve lehlerinde karar çıktığını belirten Uysal, “Bu kez kültürel, sosyal idari alan ilan edildi. Tekrar mahkemeye gittik ve hukuksuzluk yeniden iptal edildi. Şimdi de Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluk iktidar partisinin elinde olması nedeniyle genel merkezimiz sanayi depolama alanı ilan edildi. Bunu Mansur Yavaş veto etti ama hukuksuzluk devam ediyor” diye konuştu.

BOSTANCI, GÖKÇEK’İ SAVUNDU

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı ise, “Gültekin Uysal, Melih Gökçek'le ilgili ‘Moğol istilasından sonra, Ankara'nın uğradığı en büyük felaket, yağma ve talan' gibi birtakım ifadeler kullandı. Gökçek, Ankara'da 30 yıla yakın belediye başkanlığı yaptı. Herkesin sevmesi gerekmez ama belediye başkanlığı görevine Ankaralıların oylarıyla seçildi. O ağır sözlerin karşılığı varsa mahkemeler, savcılar orada; Gökçek'in dokunulmazlığı da yok” cevabını verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 13:20
YORUM EKLE