Çiftlik evinde parti emniyeti karıştırdı

Ankara Gölbaşı’nda emniyet müdür yardımcısı ile komiser yardımcısının çiftlik evinde yabancı uyruklu kadınlarla düzenledikleri parti, emniyeti karıştırdı. İki polis açığa alındı

Çiftlik evinde parti emniyeti karıştırdı

CiddiGazete- Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde, kentte emniyet müdür yardımcısı olarak görev yapan F.E. ve komiser yardımcısı Z.Y, iddiaya göre nisan ayında çiftlik evi kiraladı. Emniyet görevlileri, bir süre sonra organizatör Fatih T. ile irtibata geçti. Görüşmenin ardından Fatih T, yanına bir grup yabancı uyruklu kadını da alarak, çiftlik evine gitti.

Burada coronavirüs salgınına rağmen parti düzenlenirken, sosyal mesafe kuralı hiçe sayılıp, müzik eşliğinde dans edildi, alkol alındı. Eğlence sırasında organizatör Fatih T, alkolün de etkisiyle sosyal paylaşım sitesi Instagram’daki hesabından canlı yayına geçti.

Bunun üzerine emniyet müdür yardımcısı ile komiser yardımcısını tanıyan polis memurları, yayını kaydederek, durumu Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’a aktardı. Görüntüleri izleyen Yılmaz’ın tepki gösterip, hem emniyet müdür yardımcısının hem de komiser yardımcısının görev yerini değiştirdiği öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce, emniyet müdür yardımcısı ve komiser yardımcısının, çiftlik evinde bir grup kadınla alem yaptığına ilişkin basında yer alan haberler üzerine açıklama yapıldı.
Açıklamada, "Gölbaşı ilçesinde nisan ayı başında meydana gelen ve basına da intikal eden, bir emniyet müdür yardımcısı ve bir komiser yardımcısının çiftlik evinde alem yaptığı konusuyla ilgili olarak ilgililer hakkında derhal soruşturma başlatılarak Valiliğimizce 06.05.2020 tarihinde görev yerleri değişikliği yapılmış, soruşturma kapsamında görevden el çektirilme işlemi uygulanmıştır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 05:21
YORUM EKLE