Gökçek'in 'kayınvalide' çelişkisi!

Yakın zamanda yaptığı açıklamada kayınvalidesinin Akçakoca'da yaşadığını söyleyen Melih Gökçek'in, aşı vurdurmak için bu kez "Kayınvalidemle birlikte yaşıyorum" demesi kafa karıştırdı

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmek zorunda kalan Melih Gökçek, aşı vurdurmak için kafa karıştıran açıklama yaptı.

Risk grubunda yer almayan Melih Gökçek'in aşı vurdurduğunu açıklaması, tepkiyle karşılandı.

Gökçek bunun üzerine, "105 yaşındaki kayınvalidemle birlikte yaşadığımız için aşı vurdurdum" dedi.

Aynı Melih Gökçek, yakın zamanda oğlunun TV kanalında yaptığı açıklamada kayınvalidesinin Akçakoca'da yaşadığını açıklamıştı.

"BÖYLE ADALETSİZLİK OLMAZ"

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kayınvalidesi ile birlikte yaşadığını beyan ederek aşı olmasına tepki gösterdi. Tanal, "Böyle kayırmacılık, adaletsizlik, hukuksuzluk olmaz" dedi.

MELİH GÖKÇEK'E AYRIMCILIK MECLİS'E TAŞINDI

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, 105 yaşındaki kayınvalidesi ile aynı evde yaşadıklarını belirterek eşiyle birlikte aşı olan Gökçek'i örnek göstererek, 85 yaş üzeri bir yurttaşın aynı adreste yaşadığı kızı ve damadının aşı olmadığını aktardı.

Kendisine iletilen bir şikayeti Tanal şöyle anlattı:

"İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne, Şile. Covid-19 aşısı uygulamasında yaşım gereği aşı sıram gelmiştir.' Yani bu kişi 88 yaşındadır. '65 yaş üzeri kızım ve damadımla birlikte ikamet ediyorum. Aile sağlık güvenliği açısından Melih Gökçek'in yararlandığı aşı uygulamasının kızım ve damadıma da yapılmasını arz ederim.' Aynı şekilde, kızı ve damadı diyor ki: '88 yaşındaki kayınvalidemiz bizimle birlikte yaşıyor. Onu da aşı yapın, bizi yapın."

"BÖYLE KAYIRMACILIK, ADALETSİZLİK, HUKUKSUZLUK OLMAZ"

Ancak yetkililerin, "olumsuz" cevap verdiğini aktaran Mahmut Tanal, "Peki, Melih Gökçek'e bu uygulamayı nasıl yaptınız" diye sordu.

Gökçek'e kayınvalidesinin 80 yaşın üzerinde olduğunu coronavirüs aşısı yapıldığını hatırlatan Tanal, "Melih Gökçek'e uygulanan hukukun tüm vatandaşlara uygulanmasını istirham ediyorum. İşte dilekçe, işte kayıt. Böyle kayırmacılık olmaz, böyle adaletsizlik olmaz, böyle hukuksuzluk olmaz. Buna son verilmesini istiyorum" sözleriyle tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 07:30
YORUM EKLE