İftiracıya yakalama kararı çıktı

31 Mart seçimleri öncesinde havuz medyasının parlattığı ve daha sonra çocuk istismarına yönelik fotoğraflar bulundurduğu için hapis cezası alan Necmettin Kesgin hakkında savcılık yakalama kararı çıkardı

İftiracıya yakalama kararı çıktı
banner693

CiddiGazete- Seçim dönemi boyunca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a karalama kampanyasının baş aktörü olan, bir kısım medya tarafından "saygın iş adamı" denilerek manşetler atılan, Mansur Yavaş'a siyasi ve ahlaki sınırları aşıp her türlü iftira için haftalarca gündemde tutulan Necmettin Kesgin hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkarıldı.

SUÇ MAKİNESİ

Necmettin Kesgin, daha önce Mansur Yavaş'ın şikayeti üzerine sahte senet düzenlediği için resmi belgede sahtecilikten 4 yıl, şantajdan 1 yıl 3 ay ve özel hayatın gizliliğini ihlalden (yaptığı görüşmeleri izinsiz olarak görüntülü ve sesli olarak kayıt yaptığı) 1 yıl 3 ay olmak üzere toplam 6 yıl 6 ay hapis cezası almış ve bu cezası istinaf mahkemesince tescillenmişti.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLE DAVA AÇTI

Seçim öncesinde Mansur Yavaş’a karşı karalama kampanyasının aktörü olarak bilinen Necmettin Kesgin'in daha önceden de sahte ÖSYM belgesi düzenlemek suretiyle resmî evrakta sahtecilik suçundan Gazi Üniversitesi'nin açtığı dava nedeniyle 1 yıl 8 ay kesinleşmiş cezası bulunuyordu. Kesgin, geçtiğimiz ay ise "çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmaktan" 3 yıl ceza almıştı.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Edinilen bilgiye göre, kesinleşmiş hapis cezaları bulunan Necmettin Kesgin hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkarıldı. Kesgin yakalandığında cezaevine konulacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 21:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akif tasyagan
Akif tasyagan - 2 ay Önce

güneşin balçıkla sivanmayacqginin ispati

SIRADAKİ HABER