Mansur Yavaş Beştepe'ye çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi

Mansur Yavaş Beştepe'ye çıktı

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı saat 13.30’da Beştepe’de kabul etti.

Mansur Yavaş ve Erdoğan’ın görüşmesinde Ankara kent gündemi masaya yatırıldı.

Yaklaşık 1 saat süren görüşmede Başkan Mansur Yavaş, Erdoğan’a Ankara’nın sorunlarını aktardı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mansur Yavaş'ın görüşmesinden sonra yazılı bir açıklama yapıldı.

İşte o açıklama:

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başkanımız Sayın Mansur Yavaş'ı Kabulü İle İlgili Basın Açıklaması:

- Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etmiştir.

- Toplantıda Başkent Ankara'nın kent sorunları, yapılması planlanan projeler ve kimi alanlarda bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılmasına dair başlıklar ele alınmıştır.

- Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, kentimizin asırlık çınarı MKE Ankaragücü’nün mali sıkıntıları, fuar alanı inşasında yaşanan sorunlar ve Gençlik Parkı’nın yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konularında görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Görüşmede Sayın Cumhurbaşkanı’na başta su altyapı ve arıtma projeleri olmak üzere önemli projeler hakkında bilgi verilmiştir. Otobüs kredisi kullanımı, metro projeleri ve yeni yolların açılması gibi başlıklarda ilgili bakanlıklar ve bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılması için destek talebinde bulunulmuştur.

- Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Ankara’nın projelerine ve ihtiyaçlarına olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkürlerini sunarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden ayrılmıştır.

GÖRÜŞME NOTLARI:

- Görüşmenin olumlu bir havada geçtiği belirtildi.

- Görüşmeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önceden bilgisi vardı.

- Görüşme sonrasında da Başkan Yavaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ayrıca bilgilendirecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 19:17
YORUM EKLE