Mansur Yavaş'tan EYT'lilere müjde

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, GSS primlerini yapılandırmayan vatandaşların primlerini ödeyeceklerini duyurdu

Mansur Yavaş'tan EYT'lilere müjde

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçimden önce verdiği bir sözü daha yerine getirdi.

Başkan Mansur Yavaş, "Genel Sağlık Sigorta primlerini yapılandırmayan ve Ankara'da yaşayıp belediyemize başvuranların GSS primlerini, yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlıyoruz" dedi.

Müjdeyi sosyal medya hesabından duyuran Yavaş'ın paylaşımı şöyle:

- Seçimden önce EYT'li hemşehrilerimizin yanında olacağımıza söz vermiştik.

- Genel Sağlık Sigorta primlerini yapılandırmayan ve Ankara'da yaşayıp belediyemize başvuranların GSS primlerini, yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlıyoruz.

- Daima yanınızda olacağız.

ABB'NİN RESMİ HESABINDAN AÇIKLAMA YAPILDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin resmi Twitter hesabından konuyla ilgili yapılan paylaşımlar şöyle:

1- EYT'li vatandaşlarımız ve aileleri geçtiğimiz senelerde hükümetin çıkardığı kararname ile hastanelere gittiği zaman ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanabiliyor ama ilaç alırken bu haktan mahrum kalıyordu. GSS primleri ise kendilerine borç yazılıyordu.

2- Bu sene ücretsiz sağlık hizmeti kararı henüz çıkmadı. Çıkacağı tarihe kadar -söz verdiğimiz üzere- EYT'li vatandaşlarımızın GSS primlerini biz yatıracağız.

3- Düzenlemenin yine yapılacağını umut ediyoruz. Ancak yapılmazsa, Ankara’da yaşayıp Büyükşehir Belediyemize başvuruları devam eden tüm EYT’li vatandaşlarımızın GSS primini yatırıp aileleri ile birlikte bu haktan yararlanmalarını sağlayacağız.

4- Özellikle PANDEMİ döneminde, sağlık hususunun çok önemli olduğu bugünlerde, hiçbir EYT mağduru ve ailesinin bir gün bile ücretsiz sağlık hizmeti haklarından mahrum kalmalarını istemiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 16:35
YORUM EKLE