Sağlık çalışanlarına ücretsiz nikah

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Başkent sınırları içinde nikah kıyan sağlık çalışanlarından ücret alınmaması"yla ilgili yazıya onay verdi

Sağlık çalışanlarına ücretsiz nikah

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi, sağlık çalışanlarına bir jest daha yapmak için harekete geçti. Başkan Mansur Yavaş’ın “olur” verdiği talep yazısı, Büyükşehir Belediye Meclisi’ne havale edildi.

Yavaş’ın onayından geçen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın talep yazısı, Belediye Meclisi’nde görüşüldükten sonra uygulamaya geçilecek.

“Sağlık Personeline Ücretsiz Nikah Hizmeti” konulu yazıda şu ifadeler kullanıldı:

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12.10.2015 tarih ve 1972 sayılı kararı ile Evlendirme Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet vermektedir.

Evlendirme işlemlerinden alınan ücretler ise Meclis kararı ile belirlenmekte ve yıllar itibariyle güncellenmektedir.

Pandemi sürecinde büyük bir özveri ile hizmet veren “Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik” kapsamına giren kamu ya da özel sektörde çalışmakta olan tüm sağlık personelinin, “sağlık personeli” olduğunu belgelendirmeleri ve Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde nikah işlemini yapmak istemeleri halinde Uluslararası Aile Cüzdan bedeli hariç olmak üzere belediyemiz tarafından alınan evlendirme ile ilgili diğer hizmet ücretlerinin alınmaması hususunda karar almak üzere yazımızın Belediye Meclisine havalesini “olur”larınıza arz ederim.”

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nden karar çıktığı an, Başkent’teki sağlık çalışanlarından nikah ücreti alınmayacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 01:14
YORUM EKLE