CiddiGazete- Cumhur İttifakı'nda 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerdeki işbirliği için her iki parti heyetlerinin yaptığı görüşmelerde sona gelindi. Çalışmalara son şeklini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli verecek. İki ismin bu hafta içinde bir araya gelmesi bekleniyor. CHP, Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylarını açıklamıştı.

CHP, Ankara'da yeniden Mansur Yavaş'ı aday göstereceğini açıklamasının ardından Cumhur İttifakı'nın da "milliyetçi kökenli bir aday karşısına yine milliyetçi kökenli bir adayla çıkma kararı aldığı" ileri sürülüyor.

Cumhuriyet'in haberine göre; ayrıca Erdoğan'ın geçen hafta belediye başkanlıkları için milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve il, ilçe teşkilat yöneticilerinden "büyükşehirde ve ilçe belediyelerinde aday olmasını istedikleri" üç adayın ismini yazmalarını istemişti.

Yapılan oylamada Ankara'da eski Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum, AKP Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un adı çıkmıştı. Oylamada "Altınok'un daha çok oy aldığı" belirtildi.

İLÇELER DE NETLEŞİYOR

Öte yandan Cumhur İttfakı'nda, Keçiören Belediye Başkanlığı'na da Fatih Ünal’ın aday gösterileceği belirtilirken, Veysel Tiryaki'nin yeniden Altındağ için aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Gazi Şahin'in de yeniden Mamak Belediye Başkanlığı'na aday gösterileceği belirtiliyor.

TURGUT ALTINOK, GECE YARISI PAYLAŞIM YAPTI

Öte yandan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, saat 02.45'te yaptığı sosyal medya paylaşımında şöyle dedi:

- Değerli dostlar, saat 02.45... Pazar günü de çalışmaya, hizmetlerimize, mesaimize devam etttik. Cumartesi pazar demeden, bayram tatil demeden her daim halkımızın yanında, sokaklardayız... Sosyal medya belediyeciliği yapmıyor halkımızın dertlerini, sıkıntılarını sokaklarda dinliyoruz.

- Vatandaşlarımız ne yazık ki yine su faturalarından şikayetçi. Eskiden su faturaları elektrik faturalarının üçte biri kadar olurdu. Şimdi ise dört kişilik bir ailenin elektrik faturası 250 tl iken su faturası 450 tl... Ankara'da durum bu.

- Vatandaşlarımızdan bu yönde şikayetler alıyoruz. Faturalardan iş yerleri sahipleri ve köylülerimiz de şikayetçi. Fahiş su fiyatları sebebiyle köylerde insanlarımız artık bostanını dahi sulayamaz hale gelmiştir. Biz bu zamları kendi evimize gelen faturalarda da görüyoruz.

Sicilden terör çıktı Sicilden terör çıktı

- Türkiye'de en pahalı suyu Ankara kullanıyor. En pahalı ulaşım Ankara'da. Buna rağmen ne bir alt yapı, ne ulaşım ne bir hizmet, ne de bir eser yok! Bugün pazar günü olmasına rağmen yine yoğun bir trafik vardı. Bu sorunun da çözülmesi gerekiyor.

- Vatandaşlarımızın durumunu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı değerlendirmelidir. Tüm bunların düzeltilmesi lazımdır. Büyükşehir Belediye Meclisinde gereği yapılmalıdır. Hayırlı geceler, hayırlı günler...