CiddiGazete- Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde icra edilen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Sevinç'in şehit olduğunu duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 11 Kasım 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu, kahraman silah arkadaşımız Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Sevinç yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

ŞEHİDİN ACI HABERİ AİLESİNE VERİLDİ

Yunus ve Kezban adında iki kardeşi bulunan Emre Sevinç'in merkez Bursa Osmangazi Yeşilova Mahallesi 5. Varlık Sokaktaki ailesine acı haber verildi.

Yağışlar tüm Türkiye'de hafta boyu sürecek Yağışlar tüm Türkiye'de hafta boyu sürecek

Şehidin ailesi ve yakınları gözyaşlarını tutamazken, evine de Türk bayrağı asıldı. Şehit Sevinç'in cenazesi Bursa'nın Harmancık ilçesinde toprağa verilecek.