CiddiGazete- Devlet Bahçeli, Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda Millet İttifakı'nı Çanakkale'de yenilen düşman kuvvetlerine benzetti. Bahçeli, "Bugün karşımıza yeniden çıkanlar, dün Milli Mücadele'de tepelenenlerdir" dedi.

Daha önce ağır ifadeler kullandığı AKP'nin yanısıra, terör örgütü Hizbullah'ın siyasi yansıması olan Hüdapar ile Cumhur İttifakı oluşturan Devlet Bahçeli, Çanakkale Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda muhalefeti hedef aldı.

"Türk milletinin bin yıllık süre içinde üç kıtaya açılan vatan coğrafyalarından, 18'inci yüzyıldan itibaren çekilmeye başlamasıyla ortaya çıkan küçülme ve daralmanın son direniş ve nirengi noktası elbette Çanakkale’dir" diyen Bahçeli, mesajının devamında, "Türk milletinin zaaf anını kolladıkları iyi bilinen bu şer ve şiddet cephesinin bugün zillete düşmüş siyasi işbirlikçileri kullanarak yeni bir kuşatmayı sahneye koydukları, 29 Ekim 1923 tarihinde yarım kalmış köhne emellerini tamamlamaya çalıştıkları alenen görülmektedir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: 17 bakan vekil adayı olacak Erdoğan: 17 bakan vekil adayı olacak

Daha önce AKP'nin HDP ile koalisyon hükümeti kurmasına ve Kasım ayında ziyaret etmesine rağmen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP Genel Merkezi'ne yapacağı ziyareti hedef alan Bahçeli, "Zaferimizin 108'inci yıl dönümünü ve şehitlerimizin aziz hatıralarını gölgelemek, adeta geçmişin rövanşını almak niyetiyle programlanan CHP-HDP kavuşması şimdilik sonraki bir tarihe tehir edilmiştir. Bu kez takip edilen kirli yöntem kaleyi içeriden yıkmak için işbirlikçi güruhu yüreklendirme, gayri milli zihniyetlerle amaç ve eylem ortaklığı kurmaktır" dedi.

Millet İttifakı'nın Çanakkale'de yenilen düşman kuvvetlerine benzeten Bahçeli, "Zillet ittifakı bu dayatmanın koçbaşı, bu servisin hizmetkarıdır. Bugün karşımıza tekrar çıkanlar, dün Çanakkale'de ezilenlerdir. Bugün karşımıza yeniden çıkanlar, dün Milli Mücadele'de tepelenenlerdir. Bugün karşımıza bir kez daha çıkanlar, ana kanındaki bebekleri süngüyle deşen caniler, FETÖ'ye ve PKK'ya siyasi rant ve ikbal uğruna el uzatan çürümüşlerdir. Doğal felaketlerin enkaz ve yıkımını kaldırmak, derin yaraları sarmak için mücadele halinde olan Türkiye’mizi Yeni Yüzyıla taşıyacak olan muhteşem irade Çanakkale ruhuyla tecelli etmiştir" ifadelerini kullandı.