CiddiGazete- İstanbul Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Emek Caddesi Narlı Sokak'ta kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan bir bina çöktü. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve kurtarma ekipleri sevk edildi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Bahçelievler ilçemiz Siyavuşpaşa Mahallesinde alınan ilk bilgilere göre bugün saat 14.44'de kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür. Olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edilmiş, çevrede güvenlik önlemleri alınmıştır. Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır. Gelişmelerden bilgi verilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Olay yerine gelen Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, "Yaralımız yok, can kaybımız yok. Bina boş olduğu için, ikamet eden olmadığı için binayı araştırıyoruz. Yalnız bir kağıt toplayıcısının içeri girdiği bilgisi var. Bazıları girdi diyor, bazıları çıktı diyor. AFAD hassas ses aletleriyle dinledi, Şu an için kimse gözükmüyor diyorlar. Bu bina yarın resmi bir şekilde yıkılacaktı. Bu sabah taşıyıcı kolonlarındaki demirleri satmak için almışlar. Görmüşler. Demirler gidince bina 2-3 saat sonra çöktü" açıklaması yaptı.

Görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda, çökme sırasında yoldan geçenlerin enkaz altında kalma ihtimaline karşı çalışma başlatıldı.

Bina çökerken yanındaki binaya ve sokaktaki otomobillere de zarar verdi.

Siyavuşpaşa Mahallesi Muhtarı Selami Aykut, NTV canlı yayınına telefonla bağlanarak olayla ilgili bilgi verdi:

"Kentsel dönüşüm yapılmak üzere boşaltılmıştı. Yıkılan bina sokağa doğru yıkıldı. Binada herhangi biri yaşamıyordu. Yıkım ekipleri yıkıp yenisine başlayacaklardı. 4 katlı 7 haneli bir binaydı. Binaya boş kağıdı vermiştik. Her iki yanındaki bina ise yeni binalar."