CiddiGazete- Rasim Ozan Kütahyalı’nın, Gökçek ailesine ait Beyaz TV’de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında yorumcu olarak yeniden çıkması Boşnakları adeta çıldırttı.

Bu kapsamda Kütahyalı’nın tekrar Beyaz TV ekranlarına çıkmasına tepki göstermek için kanal önünde protesto düzenledi.

Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erdoğan Erden, Beyaz TV önünde yaptığı açıklamada, Osman Gökçek'in söz vermesine karşın Kütahyalı’yı ekrana çıkarmasını kınadı.

ROK'un FETÖ’cü olduğunu ve kumpaslarındaki rolünü söyleyen Erden, Cumhurbaşkanı danışmanları Hidayet Türkoğlu ve Sabri Demir'in bu duruma müdahale etmemeleri durumunda istifa etmesi gerektiğini belirtti.

Erden’in açıklamaları şöyle:

"Türk ve Müslüman kadınlarımıza aşağılık ithamlarda bulunmuş ve Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince cezası onaylanmış kişiyi, Osman Gökçek'in bize şerefi üzerine söz vermesinden iki yıl sonra bugün aynı programa çıkarmasını kınıyoruz. Buradan cumhurbaşkanının bize yardımcı olmasını istiyoruz.

Danışmanları Hidayet Türkoğlu ve Sabri Demir bu olaya müdahale etmeliler, etmedikleri takdirde istifa etmelerini istiyoruz. Buradan bütün Türkiye'deki Bosna Sancak Dernekleri olarak Türkiye'deki Balkan Rumeli camiası adına yetkililere sesleniyoruz.

Türkiye'de geçmişi de kirli olan, terör örgütünün dosyalarıyla ordumuza, Fenerbahçe'ye saldıran bu kişinin canı sıkıldığında insanlık suçu işlemesi ve kendisinin FETÖ'cü olmasına karşın televizyonlara çıkmasına kesinlikle karşı çıkıyoruz. Hiçbir zaman bu işin takibini bırakmayacağız.”

NE OLMUŞTU!

Rasim Ozan Kütahyalı, Gökçeklerin kanalı Beyaz TV’de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında “Kusturmalı Boşnak S.ksosu” diyerek Boşnaklara ırkçı ve belden aşağı hakarette bulunmuştu.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın hakareti sonrasında Boşnaklar protesto gösterileri yapmış ve Kütahyalı hakkında suç duyurularında bulunmuştu.

Bunun üzerine hükümete yakın Sabah Gazetesi dahi Rasim Ozan Kütahyalı’nın yazılarına son verirken, Beyaz TV de Kütahyalı’yı programdan çıkardı. Beştepe ve hükümet yetkililerinden de Kütahyalı’ya tepkiler gelmişti.

Boşnaklara hakareti nedeniyle, Rasim Ozan Kütahyalı İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmıştı. Mahkeme, Kütahyalı’ya "halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 10 ay hapis cezası vermiş ancak iyi hal indirimi de uygulamamıştı.

SANCAKLI'DAN TEPKİ, BAHÇELİ'DEN ÖVGÜ

Beyaz TV’de katıldığı bir programda kullandığı çirkin benzetmeyle Boşnaklara hakaret eden Rasim Ozan Kütahyalı’ya MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı tepki göstermişti.

Sancaklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kütahyalı’nın FETÖ kumpaslarında olan rolünü hatırlatarak "Bu adamı ekranlardan çekin ki FETÖ kumpaslarını tekrar hatırlamayalım" demişti.

Sancaklı, açıklamasında, "İnanın insan demekten utandığım bu adamı, bu millet hak etmediği için karşı çıkıyorum" diyen Sancaklı, "Bu adamın ekranlara taşınması, 15 Temmuz şehitlerinin aziz hatırasına en büyük saygısızlıktır” ifadelerini kullanmıştı.

Buna rağmen Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, telefonla önce ROK'un eşi Nagehan Alçı'yı arayıp yazılarını beğendiğini söyleyip başarılar dilemişti.

Bahçeli bir süre sonra da Rasim Ozan Kütahyalı'yı arayıp kendisini ekranlarda görmeyi özlediğini söylemişti. Bahçeli'nin kendisini telefonla aradığını ROK, sosyal medya hesabından duyurmuştu.