Bursa'da taksiciye 20 bıçak darbesi Bursa'da taksiciye 20 bıçak darbesi

CiddiGazete- İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İnterpol tarafından kırmızı bülteniyle aranan organize suç örgütü elebaşı Shaun Monaghan'ın Fatih'te yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "İngiltere tarafından Interpol kırmızı bülteni ile aranan İngiltere'nin Kuzey Doğu bölgesinde uyuşturucu madde ticareti yapan 'silahlı organize suç örgütünün' elebaşı olan Shaun Monaghan İstanbul'da yapılan Kafes -16 operasyonuyla yakalandı. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; uluslararası ve ulusal organize suç odaklarıyla, zehir tacirleriyle mücadelemiz artarak devam edecek. Hiç birine göz açtırmayacağız. Enselerindeyiz" ifadelerini kullandı.

Ali Yerlikaya açıklamasının devamında "İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerince silahlı organize suç örgütü elebaşı olan ve uyuşturucu madde ticareti, silahlı yaralama ve yasa dışı silah/mühimmat bulundurma suçlarından Interpol tarafından hakkında kırmızı bülten çıkarılan Shaun Monaghan'ın İstanbul Fatih'te yaşadığı tespit edilmiş ve Kafes-16 operasyonuyla yakalandı. Shaun Monaghan'ın elebaşılığını yaptığı silahlı örgütün İngiltere'de yüksek miktarlarda kokain ve eroin dağıtımı yaptığı, yasadışı silah ticareti, silahlı yaralama, silahlı tehdit ve silahlı soygun suçlarını işlediği, örgütün çok sayıda uzun namlulu ve tabanca cinsi silah ve mühimmata sahip olduğu tespit edilmiştir" dedi.