CiddiGazete- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını cevapladı. MHP'nin hedefindeki Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin uçakta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hemen yanında yer alması dikkati çekti.

Muharrem İnce dükkanı kapattı Muharrem İnce dükkanı kapattı

Devlet Bahçeli'nin "müsfit" diyerek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i hedef almasıyla ilgili gazeteciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soru soramadı.

NE OLMUŞTU?

İktidara yakın Hürriyet Gazetesi'nde görevli Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP'nin kuruluş dönemi ilkelerine geri döneceğini yazdı. Selvi; Osman Kavala ve Gezicilerin hapiste tutulmasının AKP'ye fayda sağlamadığını ifade etmişti.

Bu yazı üzerine MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Abdulkadir Selvi'ye tepki göstermişti.

"Abdülkadir Selvi hezeyanlarla dolu bugünkü köşe yazısında Cumhur İttifakı'na dilinin altında sakladığı zehirle istikamet çizmeye yeltenmiş, tarafını bir kez daha açık etmiştir" İfadelerini kullanmıştı. Büyükataman'ın ifadelerine MHP'deki diğer milletvekilleri de sosyal medyadan destek vermişti.

Devlet Bahçeli de Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i "yerel halk" ifadesi nedeniyle isim vermeden hedef almıştı. Bahçeli, "Türk milletini 'yerel halk' ifadesiyle değersizleştirmeye hizmet eden müfsit zihniyet" demişti.