CiddiGazete- 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde İyi Parti’den Bursa 2. bölge 2. sıra milletvekili adayı olan, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in eski danışmanı İbrahim Alagöz, partisinden istifa ederek CHP’ye katıldı.

Balkan Konfederasyonu üyesi olan Bursalı iş insanı İbrahim Alagöz, CHP’ye katıldığını sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla duyurdu.

Alagöz mesajında, “Kıymetli hemşehrilerim, Sayın Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılma mutluluğunu yaşıyorum. Ülkemiz ve Bursamız için daha aydınlık bir gelecek inşa etme yolunda yeni bir adım attık” ifadelerini paylaştı.

İmamoğlu çıkıştı: Rezillik İmamoğlu çıkıştı: Rezillik

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MI OLACAK?

İbrahim Alagöz’ün CHP'ye transferiyle ilgili açıklaması şöyle:

“Bir iş insanı olarak uzun yıllardır ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmanın yanı sıra, sosyal ve toplumsal değerlerimize de her daim önem verdim. Bugün, bireysel değil, toplumsal bir kararın sonucu olarak, Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılma kararı aldığımı sizlerle paylaşmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum.

Benim için bu, sadece bir siyasi tercihin ötesinde, ülkemizin demokrasisi, adaleti ve sosyal huzuru için atılmış önemli bir adımdır. CHP'nin, bu değerleri en iyi şekilde temsil ettiğine ve savunduğuna olan inancımla bu kararı aldım.

Uzun yıllardır iş dünyasında kazandığım deneyimlerimi, partimin ekonomi politikalarının daha etkili, sürdürülebilir ve adil bir şekilde şekillendirilmesi için kullanmayı hedefliyorum. Ülkemizin aydınlık yarınlarına katkıda bulunacak olmanın heyecanını ve sorumluluğunu taşıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi'yle birlikte, ülkemizin daha iyiye gitmesi için el birliğiyle çalışacağımızı, her bir vatandaşımızın refahı ve huzuru için çaba sarf edeceğimizi taahhüt ediyorum.”

İBRAHİM ALAGÖZ KİMDİR?

İbrahim Alagöz’ün kendi web sitesinde yer alan özgeçmişi şöyle:

“Balkan Türkü olup, anne tarafı Varna, baba tarafı Selanik göçmeni bir ailenin çocuğu olarak 1977 tarihinde Bursa'da doğan İbrahim Alagöz, eğitim hayatını Bursa'da tamamladı. 1998 yılında aile şirketlerinin başına geçerek iş hayatına başladı. İş hayatının yanı sıra, İbrahim Alagöz, pek çok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak çalıştı. Aktif siyasete 1997 yılında Doğru Yol Partisi’nde başlayan İbrahim Alagöz, ANAP ve Doğru Yol Partisi'nin birleşmesiyle kurulan Demokrat Parti’de devam etti.

ÜYE OLDUĞU STÖ’LER

Bal-Göç Derneği, Bursa Emniyeti Destekleme Derneği, İMSİAD, RUMELİSİAD, Balkan-Türksiad, Balkan-Türk Eğitim Vakfı, Lozan Mübadilleri Bursa Derneği, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Tarihi Hanlar ve Çarşılar Birliği Konfederasyonu gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği yaptı. İbrahim Alagöz evli ve biri erkek biri kız olmak üzere iki çocuk babasıdır.