Bahçeli: Türkiye'de de yaşanabilir Bahçeli: Türkiye'de de yaşanabilir

CiddiGazete- CHP, aralarında dört büyükşehir belediyesinin de bulunduğu 226 il ve ilçede belediye başkan adaylarını belirledi. İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara adayı Mansur Yavaş, Balıkesir adayı Ahmet Akın, Bursa adayı Mustafa Bozbey ve Bolu adayı Tanju Özcan oldu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in yerel seçimlere yönelik iş birliği temasları sürerken bir yandan da il ve ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesine yönelik çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda bugün saat 17.00'de toplanan Parti Meclisi'nde 226 il ve ilçe için belediye başkan adayları gündeme geldi.

PM'de yapılan oylamada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş CHP'nin resmen belediye başkan adayları olarak belirlendi.

Balıkesir adayı eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Bursa adayı eski Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu döneminin tartışmalı isimlerinden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da Bolu adayı olarak belirlendi.

Bu illerin yanı sıra aralarında tek adayın bulunduğu toplam 226 il ve ilçe ile ilgili de adaylar açıklandı.

DEM SORUSUNA CEVAP

PM toplantısının ardından CHP Sözcüsü Deniz Yücel basın toplantısı düzenledi. Yücel, PKK terör örgütü patentli Dem Partisi ile ilgili soruya şöyle cevap verdi:

"Mecliste grubu olan her partiyle görüşürüz. İyi Parti'nin ya da başka siyasi partilerin aldıkları kararları tartışmayız. Biz başından beri şunu savunuyoruz; biz ittifakı sandıkta yapacağız, biz ittifakı seçmen nezdinde yapacağız. Bu anlayışı destekleyecek çeşitli seçim çevrelerinde birtakım gelişmeler yaşanabilir" diye cevap verdi.