CiddiGazete- İyi Parti'de yaşanan akçe kavgasının bir benzeri CHP'de de ortaya çıktı. İddiayı, sol çizgideki Halk TV gündeme getirdi. Halk TV haberinde "CHP'de kayıp 160 milyon lira şoku" başlığını kullandı.

CHP ile reklam sözleşmesi olan haber kanalları iddiaları görmezden geldi.

Genel kurulun üstünden neredeyse bir ay geçtikten sonra CHP'deki kayıp milyonlar daha önce sessiz kalan muhalif medyanın gündemine girmeye başladı.

Halk TV'nin kulis bilgisi olarak aktardığı haberde şu ifadeler kullanıldı:

"Özgür Özel'in genel başkanlık koltuğuna oturmasından sonra CHP'de yeni yönetim aktif bir muhalefet için kolları sıvadı.

Ancak eski yönetimden devrolunan hesaplarda ortaya çıkan ancak kimlere verildiği belirsiz kayıp 160 milyon lira henüz esrarını koruyor.

Kayıp paraların kim tarafından nerelere harcandığı bilinmiyor. Kulislerde dolaşan fısıltılara göre paraların genel başkanlık yarışı sırasında Kılıçdaroğlu'nun bir kurmayı tarafından trol hesaplar oluşturmak için kullanıldı. Genel merkez binasında bu kurmay ile aynı katta bulunan 5 odanın trollere ayrıldığı iddia ediliyor. Kurultaydan sonra ortalarda görülmeyen trollerin şu anda nerede oldukları bilinmiyor. Ancak kayıp paraların bu trol hesapların sahiplerine ödendiği iddialar arasında yer alıyor.

Kayıp milyonlarla ilgili işaret fişeğini yakan ise kurultaydan sonra genel merkeze gelen 20'şer milyon liralık iki ayrı fatura oldu. Toplam 40 milyon liralık faturanın reklam harcaması ile oluşan borç olduğunu öne süren iki ayrı şirket CHP'den para istedi.

Ancak çok ilginç bir gelişme yaşandı. Yapıldığı iddia edilen iş ile ilgili herhangi bir sözleşmenin bulunmadığı belirlenirken hangi hizmetin alındığı da somut olarak anlaşılamadı.

Bu nedenle genel merkez yönetimi iki faturayı ödemeyi reddetti. Kulis bilgilerine göre genel merkeze sürekli her biri milyonları bulan bu tür sözleşmesi olmayan ödeme istekleri geliyor. Bu konudaki soruşturmanın tamamlanmasından sonra bir açıklama yapılması da planlanıyor.

CHP'de kimlere ne kadar para verildiğini ortaya çıkartmak için başlatılan çalışmalarda ise sona gelindiği belirtiliyor.

Dervişoğlu'ndan Akşener'e ziyaret Dervişoğlu'ndan Akşener'e ziyaret

Halktv.com.tr bağımsız gazetecilik anlayışının bir gereği olarak CHP'deki kayıp milyonların izini sürmeye devam edecek."

HALK TV SON DÖNEMDE PASTADAN PAY ALAMADI

Halk TV, özellikle CHP'li büyükşehir belediyelerine "hizmet bedeli" adı altında fatura kesip tahsilat yaparken, Kemal Kılıçdaroğlu'nun son döneminde sistemin dışında kalmıştı.

Editör: İbrahim KANBUR