CiddiGazete- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Fox TV'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AKP ve MHP'den ortak komisyon AKP ve MHP'den ortak komisyon

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in "yerel seçim" açıklamaları hakkındaki düşünceleri sorulan Öztrak, “Biz her türlü fedakarlığı yaptık, yapılan eleştirileri sineye çektik. Kan kustuk, kızılcık şerbeti içtik. Ama gitmek isteyene kal demeyiz, yolları açık olsun, kendileri bilir” diye konuştu.

'İYİ PARTİ YÜZÜNDEN KAYBETTİK'

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal da katıldığı yayında 2019 yılında CHP’li adaylarla kazanılabilecekken Balıkesir ve Denizli büyükşehir belediyelerinin İyi Parti’ye bırakıldığını ve bu yüzden kaybedildiğini ileri sürerek şunları söyledi:

“2019 yılında Balıkesir’i İyi Parti’ye vermişiz. Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanımız olsa kazanacağımız Denizli’yi yine İyi Parti’ye vermişiz. Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanımız olsa kazanacağımız somut iki ili de içine alarak konuşuyorum. Bugün İyi Parti’nin hele de tabanının Cumhuriyet Halk Parti tabanının bir kısım Anavatan, Doğru Yol Partisi’nden gelen kesim olarak değerlendirdiğimizde İyi Parti’nin Genel Başkanı’nın iradesi elbette olur ama yerelde tabanda bir işbirliğine itiraz etmesi hem kendisine dair, hem siyasi geleceğine dair hem partinin kurumsallığına dair hem de toplumdaki tepkisel tutumlar açısından olumsuz olacağını ben buradan biliyorum. Meral Akşener’in de bunu bildiğini düşünüyorum.”

KUŞOĞLU: KAPIMIZ AÇIK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu da Akşener'in "ittifaksız seçim" açıklamalarına ilişkin, “Her partinin en doğal hakkı seçime ayrı girmesi. CHP bu seçimde de mevcut 11 büyükşehir belediye sayısını artırmak için çalışıyoruz. Şu an ittifak görüşmemiz yok ama kapımızı çalan olursa kapımız açık. Ayrı ayrı girme kararına saygılıyız” ifadelerini kullandı.

Akşener, katıldığı bir programda 81 ilde ayrı aday çıkaracaklarını ve büyükşehirlerde de seçime kendi adayları ile gireceklerini açıklamıştı. (NTV)