CiddiGazete- Cumhur İttifakı bileşenlerinden Devlet Bahçeli, saat 12.45'te Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan Anıttepe Ortaokulu'na gelerek oyunu kullandı.

Kurultayda 'katılımcı' çatlağı Kurultayda 'katılımcı' çatlağı

Oyunu kullanmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bahçeli, yeni yüzyılın mahalli idari seçimleri olarak ilk seçimin gerçekleştirildiğini ifade ederek, "Seçimlerin bütün siyasi partilerimize, onların değerli adaylarına başarılar diliyorum. Milletimiz için devletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah çok daha güzel günler, çok daha güzel seçimler gerçekleştirilecektir. Şimdiden bütün milletimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bir süredir kameraların karşısına geçmeyen Bahçeli'nin yüzündeki morluklar dikkat çekti.

"YÜZÜNE DARBE ALDI"

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, yaptığı açıklamada Bahçeli'nin evinde kaza geçirdiğini söyledi.

Büyükataman, Bahçeli’nin kurultaydan önce evinde bir kaza geçirdiğini belirterek şunları söyledi: "Genel başkanımızın kurultayda da kolunda sargı vardı. Önce kolunu çarpıyor, sonrasında yüzüne de darbe alıyor. Kazada alnından ve elmacık kemiğinden de yaralanmıştı. Kaza evinde oldu. Kurultay öncesindeki bir kazaydı." İsmet Büyükataman'ın "Kurultay öncesi kaza oldu" demesine rağmen Bahçeli kurultaya kolu sargılı gelmiş ancak yüzünde her hangi bir travma görülmemişti.