ABD'den Brunson açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, Papaz Brunson konusunda Türkiye ile ABD arasında anlaşmaya varılıp varılmadığı hakkındaki soruya, "Eğer bir anlaşmaya varılmış olsaydı, Papaz Brunson ve diğer Amerikalılar burada, evlerinde olurlardı" şeklinde cevap verdi

ABD'den Brunson açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'ten flaş Türkiye ve Brunson açıklaması! Sözcü Nauert, İzmir'de terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla ev hapsinde bulunan ABD'li Andrew Craig Brunson ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamanın Türk heyetin ABD yolundayken yapılması ise dikkatlerden kaçmadı.

Nauert, Çavuşoğlu ile Pompeo arasındaki görüşmeye atıf yaparak, "Telefon görüşmesi yapmış olmak önemli bir işaret. Sohbet etmiş olmaları kesinlikle zarar vermez, biz bu yüzden diyaloğun önemine güveniyoruz" ifadesini kullandı.

"ANLAŞMAYA VARILMIŞ OLSALARDI, BURADA EVLERİNDE OLURLARDI"

Türkiye ile ABD arasında bir anlaşmaya varılıp varılmadığı hakkındaki bir soruya ise Nauert, "Eğer bir anlaşmaya varılmış olsaydı Papaz Brunson ve diğer Amerikalılar burada, evlerinde olurlardı" şeklinde cevap verdi.

Brunson konusunda "çok gayret gösterdiklerini" belirten Nauert, Türk ve ABD'li heyetler arasında Washington'da yapılması beklenen görüşme hakkında bilgi vermekten kaçındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER