Elysee Sarayı'na denetim kararı

Fransa'da Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Dairesi'nde üst üste gelen istifaların ardından, bağımsız bir kuruluş tarafından denetim yapılması kararı alındı

Elysee Sarayı'na denetim kararı

CiddiGazete- Fransız dergisi Elle'in haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Dairesi'nde Amerika, Asya, Küresel İşler ve Orta Doğu’dan sorumlu tecrübeli danışmanların mevkilerini bırakmaları, son aylarda çok sayıda danışmanın hastalık iznine çıkmasının ardından bağımsız bir şirket tarafından denetim yapılması kararı alındı.

Ağustosta başlatılan ve ön raporu bu ay başında sunulan denetimde, çalışanlar, genelde yönetimden memnun olmadıklarını belirtti.

Habere göre, denetim raporunun içeriği açıklanmasa da çalışanlar, dairenin yönetim şeklini "acımasızca ve gaddarca" olarak niteledi.

3 BUÇUK YILDA 20 DANIŞMAN DEĞİŞTİ

Haberde, bir diğer dikkati çeken unsur da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un göreve geldiği 2017’den bu yana ilgili dairede 20 danışman değiştirmesi oldu.

Görev süresinin bitmesine 1,5 yıl kalan Macron’un selefleri Nicolas Sarkozy 15, François Hollande ise 12 danışmanını değiştirmişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 14:37
YORUM EKLE