İsrail'de iki haftalık karantina başladı

İsrail, coronavirüsle mücadele kapsamında iki haftalık karantinaya girdi. 15 gün sürecek kısıtlamalarda sadece fırın, eczane ve marketler belirli saatlerde açık olacak

İsrail'de iki haftalık karantina başladı

CiddiGazete- İsrail Kamu Yayın Kuruluşunun (KAN) haberine göre, İsrail polisi kapanmayla ilgili talimatların uygulanması hedefiyle ülke genelinde onlarca kontrol noktası oluşturdu. İki hafta sürecek karantinanın uzatılma olasılığı bulunuyor.

Karantina kapsamında fırın, eczane ve market gibi işletmeler hariç tüm iş yerleri kapatılacak, lokantalar ise sadece paket servisi verebilecek.

Kapalı alanlarda 10, açık alanlarda da 20'den fazla kişinin bir araya gelmesine izin verilmeyecek. Toplu taşıma hizmetlerinin sayısı da düşürülecek.

İsrailliler, evlerinden 1 kilometreden fazla uzağa gidemeyecek ve gıda maddesi almak için evlerinden dışarı çıkabilecek. Ayrıca, sağlık ve güvenlik gibi bazı stratejik sektörlerde çalışanlar ve tedavi amaçlı çıkışlar bundan istisna tutulacak.

ÜLKE ÇAPINDA 280 BİN KİŞİ AŞILANDI

Öte yandan İsrail Sağlık Bakanı Yuli Edelstein, ülkede son bir hafta içinde 280 bin kişiye covid-19 aşısı yapıldığını duyurdu.

İsrail'de 20 Aralık'ta, Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği covid-19 aşısının yapılmasına başlanmıştı.

Kaynak: Reuters

YORUM EKLE