Jeffrey Ankara'ya geldi

Ankara'ya gelen ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, "Bugün İdlib'de bizim müttefikimiz Türkiye'nin askerleri, tehditle karşı karşıya ve bu tehdit, Rusya ve Esad hükümetinden geliyor. Başınız sağ olsun" dedi

Jeffrey Ankara'ya geldi
banner654

CiddiGazete- Terör örgütü PKK/PYD'ye açık destek veren ABD, Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'i Ankara'ya gönderdi. Akşam saatlerinde Esenboğa Havalimanı’na gelen Jeffrey, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Jeffrey, “Bugün İdlib’de bizim müttefikimiz Türkiye’nin askerleri tehditle karşı karşıya, bu tehdit Rusya ve Esad hükümetinden geliyor. Sahada şehidiniz var, başınız sağ olsun. Biz bugün Ankara’ya gelip Türk hükümetiyle durumu gözden geçirmek istiyoruz ve mümkün olduğu kadar destek vermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Jeffrey’nin Başdanışmanı Rich Outzen ise “ABD olarak bu menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz. Azami dayanışma içinde bulunmak istiyoruz. Bu sebeple Türk müttefiklerimizle yakın irtibat içinde olacağız” diye konuştu.

Rusya, İdlib'de Türk askerlerini şehit ederken, ABD de terör örgütü PKK/PYD'ye açıktan mali destek, silah ve mühimmat veriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER