Sağlık Bakanı istifa etti

Son dönemde coronavirüs vakalarının hızla arttığı Çekya'da Sağlık Bakanı Adam Vojtech ''yeni çözümler'' bulunması amacıyla istifa ettiğini açıkladı

Sağlık Bakanı istifa etti

CiddiGazete- Son dönemde yeni tip coronavirüs (COVID-19) vakalarının ciddi bir şekilde arttığı Çekya'da, Sağlık Bakanı Adam Vojtech ''yeni çözümler'' bulunması amacıyla istifa ettiğini açıkladı.

Bakan Vojtech, düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, salgının birinci dalgasıyla başarıyla mücadele ettiklerini ama ikinci dalga ile mücadele konusunda yeni çözümlere ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Vojtech, ''Halkımızı salgından korumak için her şeyi yaptık. İlk dalgada bunu başardığımızı da düşünüyorum. Utanılacak bir şey de yok'' diye konuştu.

Görevini 3 yıldır yürüttüğünü ifade eden Vojtech, istifasını Başbakan Andrej Babis'e sunduğunu söyledi.

‘BİRİNCİ DALGADA İYİ İŞ ÇIKARDI’

Başbakan Babis ise istifayla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Vojtech'in çok çalışkan bir bakan olduğunu, salgının birinci dalgasında çok iyi iş çıkardığını ama hakkındaki asılsız iddialardan dolayı aldığı istifa kararını da anladığını vurguladı.

10 milyon nüfusa sahip Çekya'da son haftalarda vaka sayısı ciddi bir şekilde artış göstermiş, 17 Eylül'de 3 bini de aşarak rekor kırmıştı.

Ülkedeki toplam vaka sayısı 49 bin 290'e, virüs kaynaklı yaşamını yitirenlerin sayısı ise 503'e ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 14:57
YORUM EKLE