CiddiGazete- İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün organize suç örgütlerine karşı gerçekleştirdiği operasyonlarda ele geçirilen 23 aracın mahkeme kararınca emniyete verildiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bizden hep şu sözü duydunuz: Türkiye’nin Huzuru…

İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün organize suç örgütlerine karşı gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar sonucu 23 araç ele geçirilmişti. Mahkeme kararınca da bu araçlar emniyetimize verildi. Artık bundan böyle bu araçlar, suç örgütlerinin değil; polisimizin emrinde, Milletimizin hizmetinde olacaktır!

Ülkemizin huzuru için canla başla çalışan kahraman polislerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz ve huzurumuz daim olsun” ifadelerini kullandı.

SÜPER LÜKS ARAÇLAR

Gözler TCMB'nin faiz kararında Gözler TCMB'nin faiz kararında

Yerlikaya'nın paylaştığı görüntüler arasında süper lüks olarak nitelendirilen ve değeri milyonlarca lira olan Maserati, Ferrari, Mercedes ve BMW gibi markalara ait modeller yer alıyordu. Bu durum sosyal medyada tartışma konusu oldu.

DÜNYANIN NERESİNDE VAR?

İktisatçı Mahfi Eğilmez de söz konusu tartışmalara dahil oldu. Eğilmez sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

“Fenomenlerin el konulan lüks arabalarının (Maserati, Ferrari, Mercedes vb.) trafik polisine tahsis edilmesi bir tek bana mı tuhaf geliyor? Dünyanın neresinde Maserati'yle ceza kesmeye giden trafik polisi var? Maserati ile gelip Clio'ya ceza yazan trafik polisinin yazdığı ceza o arabanın benzin masrafını karşılamaz. Satarsınız o arabaları ve bütçeye gelir yazarsınız sonra eğer ihtiyaç varsa her birinden gelen parayla en az 3 - 4 tane normal araba alır polise tahsis edersiniz. Trafik polisinin Maserati ya da Mercedes'e bindiğini gören insanlar sizce enflasyonun düşeceğine inanır mı?”