ODTÜ'nün eski rektörü Ahmet Acar hayatını kaybetti

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) eski Rektörü Prof.Dr. Ahmet Acar hayatını kaybetti. Acar'ın kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi

ODTÜ'nün eski rektörü Ahmet Acar hayatını kaybetti

CiddiGazete- Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) eski Rektörü Prof.Dr. Ahmet Acar hayatını kaybetti. Acar'ın kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi.

ODTÜ'nün Twitter hesabından başsağlığı mesajı yayımladı:

"Üniversitemizin gelişmesinde çok değerli katkıları olan, 2008 ve 2016 yılları arasında ODTÜ Rektörü olarak görev yapmış kıymetli hocamız Prof. Dr. Ahmet Acar’ı kaybettik. Vefat eden değerli hocamıza rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz."

PROF. AHMET ACAR KİMDİR

Ahmet Acar (d. 1949, İstanbul), Türk akademisyendir. Eski Orta Doğu Teknik Üniversitesi rektörüdür.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü öğretim üyesidir. Sayısal karar modelleri, stratejik yönetim, girişimcilik ve küçük işletme yönetimi konularında ders vermektedir. Araştırma ve ilgi alanları: stratejik yönetim ve işletme politikası, yenilik ve küçük işletme yönetimi ve sayısal karar yöntemleridir. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşlara eğitim ve danışmanlık desteği verdi.

ODTÜ'de, İşletme Bölümü Başkan Yardımcısı, İşletme Bölüm Başkanı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Kuzey Kıbrıs Kampüsü Kurucu Rektörü olarak görev yaptı.

“ODTÜ Stratejik Planı 2005 - 2010” çalışmalarını yürütme sorumluluğunu aldı.

2008 ve 2012 yıllarında Türkiye cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Orta Doğu Teknik Üniversitesi rektörü olarak atanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 00:40
YORUM EKLE