1 milyar doları kim bozdurdu?

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, "Cumhurbaşkanının açıklaması sonrasında 1 milyar dolar bozduruldu" dedi

1 milyar doları kim bozdurdu?

CiddiGazete- Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Habertürk'te katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Alpaslan Çakar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı "Dövize Çevrilebilir Mevduat" sistemine kamu ve özel bütün bankaların dahil olabileceğini söyledi.

Habertürk TV'de Kübra Par'ın sorularını cevaplayan Çakar, "Bu ürüne Türk Lirası cinsinden ya da yabancı para cinsinden mevduat tasarrufu olan müşterilerimiz müracaat edebilecekler. Gerçek kişiler için geçerli. Vade sonundaki faizli bakiyenizle o günkü kur seviyesinde paranızın geldiği noktada hangisi yüksekse onu alacaksınız. Bu maliyet Hazine tarafından karşılanacak" dedi.

Çakar, Cumhurbaşkanının açıklaması sonrasında şu ana kadar 1 milyar dolar bozdurulduğunu aktardı. Alpaslan Çakar, "Sadece internetten mobil bankacılık üzerinden 1 milyar dolar çözülme oldu" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2021, 08:49
YORUM EKLE