Akit: Mama alan zengindir

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, ekonomiye ilişkin yapılan eleştirileri değerlendirdiği bugünkü yazısında, bebek maması ile ilgili, "Hazır mama veriyorsanız fakirlikten bahsetmeyin" değerlendirmesinde bulundu

Akit: Mama alan zengindir

CiddiGazete- Yeni Akit, "Bebek maması alan zengindir" dedi, zorluk çekmeden geçinmek isteyenleri nankör ilan etti! "Bir aylığına, iki aylığına yükselen bazı maddelerin fiyatları üzerinden de algı oluşturmayın" diyen Ali Karahasanoğlu, "Yumurtadan vazgeçtiler. Bebek mamasına atladılar. Affedersiniz ama bebeğinize siz muhallebi yapmıyor, özel hazırlanmış mama veriyorsanız açlıktan, fakirlikten falan bahsetmeyin. Bambaşka bir standarda geçmişsiniz demektir" ifadelerini kullandı.

Karahasanoğlu bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Sizin sorununuz 'nasıl geçinebiliriz' değil, 'şu an geçiniyoruz, ama zorluk çekmeden refah içinde yaşamak istiyoruz' arayışıdır. Her insan, daha yüksek refah içinde yaşamak ister.

Ama bunun üzerinden, 'açız' muhabbeti yapmak, '19 yıldır her şey daha kötü oldu' demek, 'Dün daha iyiydi, artık geçinemiyoruz' demek, nankörlüktür.

Evine bir asgari ücret giren ve ayın başında önceki ayın borçlarını zar zor ödeyebilen aileler vardır, bunları inkar etmiyorum ama '2002'ye göre daha kötü durumdayız' diyen kim var ise nankörlükle suçlarım."

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2021, 14:01
YORUM EKLE