CiddiGazete- Beşiktaş'ın 18 yaşındaki genç yeteneği Emirhan İlkhan, serbest kalma maddesinin 4.5 milyon Euro olması ve Torino'nun transfer isteği sonrasında siyah-beyazlı camiada yönetim gösterilen tepkinin ardından açıklama yaptı.

Sampdoria ile oynanan hazırlık maçına yedekler arasında çıkan Emirhan, Beşiktaş Kulübü'nün resmi siteden yaptığı açıklamanın ardında Twitter hesabından bir açıklama yayımladı.

4.5 MİLYON EURO'YA GİDİYOR

İtalya Serie A ekibi Torino, Emirhan İlkhan'ın Haziran ayında Beşiktaş ile imzaladığı yeni sözleşmede kamuoyuyla paylaşılmayan serbest kalma maddesi 4.5 milyon euro'yu siyah-beyazlılara ödemeyi teklif etti.

Bu transfer görüşmesinin ortaya çıkması ve serbest kalma maddesinin 4.5 milyon euro olması nedeniyle Beşiktaş taraftarları yönetime büyük tepki göstermişti.

EMİRHAN İLKHAN'IN AÇIKLAMASI

"Yurt dışına tranferim hakkında dün akşam itibarıyla basında çıkan haberlerle ilgili açıklama yapma gereği duyuyorum.

Geride bıraktığımız Haziran ayında kulübümde olan sözleşmemi yeniledim ve imza atarken yurt dışından uygun bir teklif gelmesi halinde belirli bir meblağ karşılığı ayrılabilmem için anlayış göstermelerini rica ettim.

Süreç sonunda transferim olur ya da olmaz, bilemiyorum ancak bu durumunda benim için de ne kadar zor bir süreç olduğunu paylaşmak istiyorum.

Eğer yurt dışına gidersem, Beşiktaş'ı ve Türk futbolunu en iyi şekilde temsil etmek için elimden geleni yapacağım.

Ankaragücü, deplasmanda Antep'e takıldı Ankaragücü, deplasmanda Antep'e takıldı

Taraftarlarımızın ve kamuoyunun bilgisine."