CiddiGazete- Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için İstanbul'da oyunu kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 15.15'te Ankara'ya döndü ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oylarını İstanbul Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı.

CHP Kayseri İl Başkanı istifa etti CHP Kayseri İl Başkanı istifa etti

Oy kullandıktan sonra gazetecilerin değerlendirmesini almak istediği Erdoğan şöyle konuştu:

“Oyumuzu kullandıktan sonra tabii söylenecek en önemli şey; Türk demokrasisi için inşallah bugün sabah itibariyle takipteyim, İçişleri Bakanımdan da aldığım bilgilere göre olaysız, herhangi bir sıkıntı yaşanmadan şu ana kadar süreç devam etti, devam ediyor. Tabii en önemlisi; deprem bölgesindeki oyların kullanımıydı, deprem bölgesinde de vatandaşlarımız büyük bir şevkle, büyük bir aşkla oylarını kullanıyorlar. Oralarda da şu an itibariyle herhangi bir sıkıntı yok. Temennim odur ki akşam sayımlardan sonra ülkemiz, milletimiz için, Türk demokrasisi için hayırlısıyla bir geleceği Rabbimden niyaz ediyoruz. Bütün seçmenlerimizin şöyle hiç endişeye kapılmadan akşam saat 17:00’ye kadar oylarını kullanmaları, Türk demokrasisinin gücünü göstermesi bakımından çok çok önemli. Bütün sandıklardaki sandık kurul üyelerine, başkanından hepsine başarılar diliyorum, kendilerini de tebrik ediyorum.”

Oyunu kullandıktan sonra Kısıklı’daki konutuna geçen Erdoğan, öğleden sonra Ankara’ya döndü. Erdoğan’ın seçim sonuçlarını İstanbul’da takip etmesi bekleniyordu.