EGM'den Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap EGM'den Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin'de Yusufeli Barajı’nın açılış töreninde konuştu. İstiklal Caddesi saldırısını, Kilis ve Gaziantep'in Karkamış ilçesine atılan roketleri hatırlatan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

- 4 yaşında çocuk, 22 yaşında öğretmenimiz şehit oldular. Bu kardeşlerimizin dökülen tek damla kanı dahi boşa gitmeyecektir.

- Saldırıların kaynakları bellidir. Bu bölgedeki teröristlerin her birinin kimliğini biliyoruz. Bu teröristleri kimlerin himaye ettiğini de biliyoruz. Sabrımız çaresizliğimizden veya kifayetsizliğimizden değildir. Sabrımız hukuk devleti olarak diplomasiye sonuna kadar riayet etme hassasiyetindendir.

ÜZERİMİZE DÜŞENLERİ YERİNE GETİRDİK

- Biz Suriye sınırlarımızın güvenliğe kavuşturulması hususunda her anlaşmaya riayet ederek üzerimize düşenleri yerine getirdik.

- Artık bu saatten sonra bizim için tek bir ölçü vardır. Tek bir sınır vardır. O da kendi ülkemizin kendi vatandaşlarımızın güvenliğidir. Bu güvenlik nereden başlayacaksa oraya kadar gitmek en meşru hakkımızdır. Kendi güvenlikleri için binlerce kilometreden gelenler bu hakkımızı anlayışla karşılamaları gerekiyor.

- Birkaç gündür uçağımızla, topumuzla, SİHA’mızla teröristlerin tepesindeyiz. İnşallah en kısa sürede tankımızla askerimizle, bizimle birlikte yol yürüyen ve yol yürüyecek olan dostlarımızla birlikte hepsinin kökünü kazıyacağız.