CiddiGazete- Modeste M'Bami, kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi. Paris Saint-Germain, M'Bami'nin ölümüyle ilgili açıklamada bulundu.

FBI, Biden'ın evinde arama yaptı FBI, Biden'ın evinde arama yaptı

PSG'nin sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada "Paris Saint-Germain, eski oyuncumuz Modeste M'Bami'nin vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiştir. Kulübümüz, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyor" ifadeleri kullanıldı.

M'Bami'nin PSG'den sonra formasını giydiği Marsilya ise yayımladığı mesajda; "Marsilya, Modeste M'Bami'nin yaşamını yitirdiğini büyük bir üzüntüyle öğrendi. Dualarımız, eski sporcumuzun ailesi ve sevenleriyle birlikte."

Kariyerine ülkesi Kamerun'da başlayan orta saha oyuncusu Modeste M'Bami, 2000 yılında Sedan'a transfer oldu. Burada gösterdiği performansla dikkatleri M'Bami, 2003 yılında Paris Saint-Germain'e geldi. PSG'de geçen üç yılın ardından bir başka Fransız devi olan Marsilya'ya geçti.

2009 yılında Marsilya'dan ayrılan Kamerunlu oyuncu ardından sırasıyla, Almeria, Dalian Aerbin, Changchun Yatai, Al-Ittihad ve Millonarios formaları giydi.

M'bami futbola 2016 yılında Le Havre formasıyla veda etti. Yıldız oyuncu 38 kez giydiği Kamerun Milli Takım formasıyla üç gol kaydetti.