Akrep Nalan mirasını nereye bağışladı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşamını yitiren ünlü sanatçı "Akrep Nalan" lakaplı Füsun Nalan Açın'ın mirasını Nesin Vakfı'na bağışladığı öğrenildi

Akrep Nalan mirasını nereye bağışladı

CiddiGazete- Akrep Nalan, Bodrum'daki evinde solunum yetmezliğinden 67 yaşında yaşamını yitirdi.

Akrep Nalan etiketi, Twitter Türkiye gündeminde ilk sıraya yükselirken, sanatçı için bir paylaşım da 1973 yılında Aziz Nesin tarafından kurulan Nesin Vakfı'ndan geldi.

T24'ün aktardığına göre paylaşımda, ünlü sanatçının mal varlığını Nesin Vakfı'na bağışladığı hatırlatıldı.

Vakfın hesabından yapılan paylaşımda, "Sizin için Akrep Nalan, bizim için çocuklarımızın Nalan ablası, güler yüzlü, güzel dostumuz Nalan Açın'ın vefatının üzüntüsü içindeyiz. Bizim için düşüncelerini bilmezken o meğer bizi ve yaptıklarımızı izler, takdir edermiş. Bir gün arayıp mal varlığını vakfımıza bırakmak istediğini söylediğinde çok şaşırmıştık. Ama tanıyınca hiç de şaşmamak gerektiğini kısa sürede anladık. İsmine tezat, bu kadar mütevazı, bu kadar mı cana yakın olur insan? Vefatına kadar onunla tanışan herkesin aynı cümlelerle onu övdüğüne tanık olduk. Ne büyük bir iz bırakmış insanların gönlünde. Ne büyük bir iz bıraktı gönlümüzde... Sevgiyle, dostlukla, özlemle anıyoruz... Nesin Vakfı ailesi" ifadeleri kullanıldı.

LAKABINI 1978 YILINDA ALDI

"Akrep" lakabını 1978 yılında aldı. Oynadığı at yarışında altılı tutturduğu atın adının "Akrep" olması ve o dönem gazete manşetlerinde gündem olan Nalan Duman'ın lakabı "Akrep Nalan"dan esinlenerek, çevresi tarafından yine bu isimle seslenildi. Şarkıcı, ilerleyen yıllarda bu lakabı sahne adı olarak kullanmaya devam etti.

CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

"Akrep Nalan"ın cenaze programı da belli oldu. Füsun Nalan Açın'ın bugün Bodrum merkezindeki Adliye Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Torba Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2022, 23:33
YORUM EKLE