Anıtkabir Komutanı görevden alındı

Bülent Ersoy'un Anıtkabir ziyaretiyle ilgili sosyal medyaya yansıyan fotoğraf ortalığı karıştırdı. Anıtkabir Komutanı Hava Albay Hakan Osman Sert, Hakkari'ye tayin edildi

Anıtkabir Komutanı görevden alındı

CiddiGazete- Bülent Ersoy, önceki gün konser için gittiği Ankara'da, Anıtkabir'i ziyaret etmişti. Ersoy'un tekerlekli sandalye ile yaptığı ziyaret sırasında bir üniformalı subayın yağmurdan korunması için sanatçıya şemsiye tutması çok tartışılmıştı. Hakkında inceleme başlatılan Anıtkabir komutanı ve takım komutanı görevinden alındı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Hakkında inceleme başlatılan Anıtkabir Komutanı ve Takım Komutanı görevinden alınmıştır" denildi.

BÜLENT ERSOY: BÖYLE BİR TALEBİM OLMADI

Yaşananların ardından Erol Köse'ye konuşan Bülent Ersoy, şunları söyledi:

- Sadece ve sadece Ata'ya duamı ettim. Mozalesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm.

- Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Ben oraya gittiysem yağmur da olsa sel de olsa kar da yağsa ki yağıyordu zaten.

- Saygı duruşunda dururken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir talebim olmadı zaten. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu.

- Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak ne var bunda?

YÜKSEKOVA'YA TAYİN EDİLDİ İDDİASI

Odatv'nin haberine göre; görevden alınan Anıtkabir Komutanı Hava Albay Hakan Osman Sert, Hakkâri Yüksekova'ya tayin edildi.

Albay Sert'in tayin işleminin ardından emekliye ayrılmayı düşündüğü iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2022, 08:26
YORUM EKLE