Eylül’e çarpan şoför tutuklandı

İstanbul Avcılar'da okul bahçesinde 8 yaşındaki Eylül Mirzaoğlu'na çarparak ölümüne neden olan servis aracı sürücüsü tutuklandı

Eylül’e çarpan şoför tutuklandı

CİDDİGAZETE

İstanbul'da Avcılar Mehmetçik İlkokulu'nun bahçesinde dün bir servis aracı şoförü 8 yaşındaki Eylül Mirzaoğlu'na çarpıp ölümüne neden olmuştu.

Servis şoförü Hüseyin Y. sabah saatlerinde Küçükçekmece Adliyesi'ne götürüldü.

Soruşturma savcısına ifade veren şüpheli, "kasten öldürme" gerekçesiyle tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, Hüseyin Y'nin tutuklanmasına karar verdi.

Ayrıca okul idaresinin olayda kusuru olup olmadığının da soruşturulduğu öğrenildi.

EYLÜL’ÜN BABASINDAN YÜREK BURKAN SÖZLER

Öte yandan 6 kardeşin en küçüğü olan Eylül’ün babası Cahit Mirzaoğlu, olayda büyük bir ihmal olduğunu söyledi. Cahit Mirzaoğlu, Muş Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde düzenlenen taziyede şöyle konuştu:

"Servis aracının okul bahçesine girmemesi lazımdı. Yolda sokakta olmamış okul bahçesinde olmuş. Okul bahçesinde Eylül gibi yüzlerce çocuk var. Bugün bana yarın başkasının başına da gelebilir. Okulun büyük ihmali var. Yarın başka bir okulda da olabilir. Okulun içinde aracın ne işi var. Orada bir manevra yapar geri geri gelir ona çarpmaz başkasına çarpar. Bir de çarpmamış üzerinden geçmiş. Çok ağır bir ceza almalı. Okul yönetimi okul müdürü kimse sorumlular sonuna kadar davacıyım. Devletin bunlara çok ağır bir şekilde cezalandırması lazım.”

‘AVUKAT OLMAK İSTİYORDU’
Olay sırasında yine dernekte olduğunu belirten baba Mirzaoğlu, "Annesi yanındaymış, annesi bayılmış zaten. O an uzaklaşmış yanından. Başka bir telefondan aradılar ‘Eylül'e araba çarptı’ dediler. Dua ettim ufak bir şeydir diye. Buradan okula kadar koştum bir kilometre falan. Orada ikinci bir ihmal, orada ambulansı beklemeye gerek yok ki. Belki kurtulacaktı. Orada birisi kucaklayıp arabaya atıp hastaneye götüremez miydi" dedi.

Küçük Eylül'ün okulunu çok sevdiğini söyleyen baba Mirzaoğlu, "Kızım derslerinde çok başarılıydı. 6 kardeşler, 4 kızım var, Eylül en küçükleriydi zaten. 8 yaşındaydı 2. sınıfa gidiyordu. Okulunu çok seviyordu. Avukat olmak istiyordu" dedi.
DÜN DEFNEDİLDİ
Öte yandan Eylül Mirzaoğlu, dün Adli Tıp Kurumu'ndaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından, evine getirildi. Küçük Eylül'ün dün düzenlenen cenaze töreninin ardından Esenyurt Kıraç Mezarlığı'nda toprağa verildiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 18:41
YORUM EKLE