Fatma Şahin'den 'tokat' açıklaması

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Muharrem Sarıkaya’nın kameraman Ahmet Demir’e tokat attığı canlı yayında neden tepkisiz kaldığını açıkladı

Fatma Şahin'den 'tokat' açıklaması

CiddiGazete- Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi ve Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in konuk olduğu canlı yayında, İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir’e tokat atmış, bu görüntülerin ortaya çıkması üzerine dün sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj ile özür dilemiş, bugün ise istifa ettiğini duyurmuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, dün sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Habertürk TV canlı yayını esnasında Muharrem Sarıkaya'nın tepkisi kendisinin de dediği gibi çok yanlıştı. Zaten hemen sonrasında aramızda konuştuk ve ben de düşüncelerimi söyledim. @msarikaya6 kendi mesajında da yazdığı gibi sonrasında Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi” ifadelerini kullanmıştı.

Sarıkaya’nın Ahmet Demir’e tokat attığı anlarda tepki göstermeyip konuşmasını sürdüren Fatma Şahin sosyal medyada kendisine yöneltilen eleştirilere yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre Şahin şunları kaydetti:

"Habertürk TV'de konuk olduğum bir canlı yayında maalesef son derece nahoş bir durum yaşandı. Yayının başından itibaren yaşanan teknik aksaklıklar Muharrem Sarıkaya'nın çalışan tekniker arkadaşa asla kabul edilemez bir müdahalesiyle devam etti. Kargaşanın daha da büyümemesi için büyük bir gayretle yayına devam etmeye çalıştım. İlk kez böyle bir olayla karşılaştım ve üzüntümü şu an da tarif etmeme imkan yok.

Ahmet Demir kardeşimizin mağduriyetini ve üzüntüsünü o andan beri yüreğimde hissediyorum. Zaten hemen sonrasında Muharrem Sarıkaya ile konuyu konuştuk. O da Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi.

Şunu belirtmek isterim ki, olay anında tepki verememiş olmam tepki duymadığım anlamına gelmiyor. Ancak canlı yayın ortamını bozmak, orada o yayın için emek veren tüm çalışanlara karşı bir saygısızlık olacağından yayına devam etmek için büyük çaba gösterdim. Çaba gösterdim diyorum, çünkü daha önce hiç şahit olmadığım böyle bir durumda tek düşüncem yayının sürmesini sağlamaktı.

Dilerim bugün karşı karşıya kaldığımız bu nahoş olay, bundan sonrasında tüm emekçilerin sosyal ortamlarının ve çalışma koşullarının iyileşmesi konusunda bir farkındalık oluşmasına vesile olur.

Tüm kamuoyuna ve özellikle de basın emekçilerine en derin üzüntülerimi ifade etmek isterim."

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2021, 15:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zenci Musa
Zenci Musa - 7 ay Önce

Bu edepsizlik tevil götürmez.Gaziantep'te kamyonla yol,meydan kesmeye benzemez.Kınıyorum.