İmamlara 'haciz' şoku

Aydın'ın Efeler ilçesi Müftülüğü'nde görevli 4 imamın maaşlarına, merkezi Ankara'da bulunan bir firma tarafından, kargo ücreti ile birlikte 29 lira 50 kuruşluk kitabın parasını ödemedikleri gerekçesiyle 8 bin 53 TL'lik haciz konuldu

İmamlara 'haciz' şoku

Aydın'da dört imamın maaşına sipariş ettikleri iddia edilen bir kitap yüzünden haciz geldi!

Ankara OSTİM Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren bir metal ve kırtasiye firmasından satın aldıkları, kargo ile birlikte 29 lira 50 kuruşluk "İslam Tarihi Ansiklopedisi"nin fiyatını ödemedikleri gerekçesiyle geçen hafta 4'ü Aydın'ın Efeler ilçesi Müftülüğü emrinde görevli Türkiye genelindeki çok sayıda imamın maaşlarına 8 bin 53 liralık haciz konuldu.

İMAMLAR BÜYÜK ŞAŞKINLIK YAŞADI

Ankara 14. İcra Müdürlüğü tarafından müftülüklere gönderilen icra takipleri ile olaydan haberdar olan imamlar, büyük şaşkınlık yaşadı. Söz konusu firma ile alışveriş yapmadıklarını, kimseye de borçlarının bulunmadığını belirten Aydın'da görevli 4 imam, Aydın Cumhuriyet Savcılığı'na, dolandırıldıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

"DOLANDIRICILIK OLAYI"

Maaşlarına haciz gelmesi nedeniyle mağdur olduklarını belirten ve isimlerinin açıklanmasını istemeyen imam, "Ankara OSTİM'deki bir firmadan 4.50 TL'si kargo ücreti olmak üzere 29.5 TL'lik fatura kesilmiş. Bu borcu ödemediğimiz gerekçesi ile de sadece Aydın'da değil ülke genelinde pek çok imam ve müezzinin maaşına Ankara 14. İcra Müdürlüğü tarafından 8 bin 53 TL haciz konulmuş. Biz herhangi bir kitap almadık. İşin içinde ciddi bir dolandırıcılık olayı var. Gerek Maliye Bakanlığı, gerekse Adalet Bakanlığı yetkililerinin yaşanan bu dolandırıcılık olayına el atmalarını istiyoruz" dedi.

YORUM EKLE