Kar yağışı etkisini artırdı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından uyarıları yapılan kar yağışı yurdu etkilemeye başladı. İstanbul'da sabah saatlerinde bazı semtlerde beyaz örtü oluşurken, Anadolu'da birçok şehir de kar altında kaldı

Kar yağışı etkisini artırdı

CiddiGazete- Mart ayının yarısı geride kalmasına rağmen, yurdun çok büyük bir kısmında kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bugün güney iller hariç tüm şehirlerde yoğun kar bekleniyor. Yarın etkisini artırması beklenen kar yağışının pazartesiden itibaren sıcaklıkların yükselmesiyle hafiflemesi bekleniyor.

YOĞUN KAR, BUZLANMA, ÇIĞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güney Anadolu ile Kırklareli’nin kıyı kesimleri, Çanakkale’nin iç kesimleri, Kütahya, Afyonkarahisar, Mersin, Adana’nın kuzey ve batısı, K. Maraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Doğu Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'nun güneybatısında yağmur ve sağanak şeklinde görülmesi beklenen yağışların gece saatlerinde Trabzon'un doğusu ile Rize ve Hopa çevrelerinde, yarın Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, İstanbul, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ile Diyarbakır ve Batman'ın kuzey ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2022, 12:42
YORUM EKLE