Kimlere af geliyor?

AK Parti'den yeni yasa teklifi. Kural dışı tartılar nedeniyle verilen idari para cezalarına bir defalık af geliyor. Düzenleme 500 bin kişiyi ilgilendiriyor

Kimlere af geliyor?

Akaryakıt kaçakçılığı ve ölçüm aletlerinde yapılan usulsüzlüklere ağır cezalar getiren ‘Madencilik Yasası’ ile ilgili yeni bir teklif hazırlandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş'un imzasını taşıyan ve 50 maddeden oluşan yasa teklifi akşam saatlerinde TBMM Başkanlığı’na sunulacak. Yasa teklifinin bütçe görüşmelerinden sonra Meclis gündemine gelmesi bekleniyor.

Teklifin ölçüm aletlerinde yapılan usulsüzlüklerle ilgili bölümünde kural dışı tartılar nedeniyle verilen idari para cezalarına bir defalık af geliyor.

Mehmet Muş, bu durumda yaklaşık 500 bin kişinin olduğunu açıkladı.

Teklife göre, damgası kopmuş, bozulmuş, damga süresi dolmuş olan tartılarla ilgili verilen idari para cezaları 1.12.2018 öncesi verilmiş olmak kaydıyla bir defaya mahsus affedilecek.

Bu durumda olanlar yasa yürürlüğe girdikten sonra 90 gün içinde tartıların götürüp gerekli düzeltmeleri yaptıracaklar. Bu işlemi yapanların cezaları silinecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 16:56
YORUM EKLE